Роль інститутів громадянського суспільства у підтримці ветеранів, ветеранок, їхніх родин та родин загиблих захисників обговорили у Чернівецькій ОВА.
Представники влади, установ та громадських організацій, які мають досвід роботи з ветеранами та членами їхніх родин, ветерани обговорили взаємодію у вирішенні різних проблем. Захід відбувся в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?».
Зокрема, йшлося про забезпечення соціально-психологічного благополуччя ветеранів та членів їх сімей, умови надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я області, можливості працевлаштування та адаптацію захисників та захисниць до мирного життя.
«Сьогодні державна ветеранська політика спрямована та те, щоби створити можливості для всебічної реалізації захисників, які звільняються з військової служби: це гарантії соціального захисту, можливості реабілітації, навчання та працевлаштування, підтримка родин ветеранів. Це комплексне питання, яким маємо займатися спільно з громадськими,ветеранськими організаціями для того, щоби знати потреби і шукати вирішення проблем», - зазначає перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
У Чернівецькій області діє Регіональна програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС, Захисників і Захисниць. Торік на реалізацію її заходів з обласного бюджету спрямували 10 млн грн. За ці кошти надавалася матеріальна допомога ветеранам та їхнім родинам, фінансувалися послуги з медико-психологічної реабілітації та зубопротезування.
В області працюють Координаційні центри з підтримки цивільного населення, де учасники бойових дій, члени родин загиблих захисників можуть отримати професійну допомогу та консультації фахівців. Торік до центрів звернулися майже 2000 осіб.