Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк: Рівність в оплаті праці між жінками і чоловіками обговорили під час конференції у Чернівцях.
Долучився до заходу та разом з учасницями і учасниками поспілкувалися про професійну самореалізацію українських жінок, підтримку, яку держава надає українкам під час війни, грантову програму «Власна справа», умови кредитування за програмою «5-7-9».
Йшлося і про економічні виклики під час повномасштабного вторгнення. Учасниці заходу ділилися своїм досвідом та історіями успіху. Вони є, їх багато і це надихає.
В Україні жіноче підприємство та керівництво у багатьох сферах сьогодні набирає обертів. За статистикою Мінцифри 56% нових ФОПів в Україні у 2023 році відкрили саме жінки.
Україна приєдналася до Міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» та до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці. За останні роки розрив в оплаті праці жінок та чоловіків в Україні скоротився, але все ще складає 18,6%.
Задля його скорочення Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні на період до 2030 року. Загальна мета Стратегії — змінити трудове законодавство, умови та світогляд громадян щодо гендерної рівності в оплаті праці.
Чернівецька ОВА цілковито підтримує цю стратегію. Відповідну Декларацію підписав під час конференції.
Спільно докладатимемо зусиль задля її реалізації, щоби всі мали однакові можливості для професійного розвитку та справедливої винагороди за свою працю незалежно від статі.
Разом до перемоги!