В Європі, США та Ізраілі зростає кількість хворих з важким перебігом грипу, COVID-19 та респіраторно-синцитіального вірусу.
Ковід та грип – добре знайомі нам хвороби. А що таке респіраторно-синцитіальний вірус? Розбираємося разом із Федором Лапієм, дитячим лікарем-інфекціоністом, головою Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики.
Респіраторно-синцитіальний вірус – це давно відомий вірус, який є одним із найпоширеніших збудників респіраторних вірусних інфекцій.
Захворіти на цей вірус можна в будь-якому віці і не один раз, адже до нього не виробляється пожиттєвий імунітет і проти нього немає вакцин. Більшість людей переносить цей вірус, як звичайну застуду. Втім, як і у випадку з грипом та ковідом, вірус дуже небезпечний для груп ризику.
Найважче респіраторно-синцитіальний вірус переносять діти до 2 років, особливо передчасно народжені, літні люди та люди з хронічними хворобами. Для них хвороба може закінчитися ускладненнями, госпіталізацією та навіть смертю.
Симптоми: нежить, зниження апетиту, кашель, чхання, підвищена температура тіла. Ці симптоми зазвичай з’являються поетапно, а не всі відразу. У немовлят єдиними симптомами можуть бути дратівливість, зниження активності та труднощі з диханням, з найбільш важким проявом – ураженням дрібних бронхів (бронхіоліт).
Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Він не стійкий до знезаражувальних розчинів. Тому частіше мийте або обробляйте антисептиком руки, уникайте скупчень людей, носіть захисну маску! Якщо ви все ж таки захворіли, слідкуйте за своїм станом та будьте на зв’язку з лікарем.
Перелік пунктів та центрів вакцинації проти COVID-19 за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/