Публічних службовців Чернівецької області навчили основ вебдоступності
3-4 липня в Чернівцях провели відповідний тренінг.
Майже 70 представників державних установ та органів місцевого самоврядування, які адмініструють сайти та допомагають створювати онлайн-контент для їхніх органів влади, навчили, як робити це доступно.
Це значить, що їхніми текстами, публікаціями у мережі, постами у соціальних мережах та сайтами зможуть користуватися усі люди, у тому числі з інвалідністю, як-от із порушеннями зору, слуху чи когнітивними порушеннями.
Участь у заході також взяв заступник голови Чернівецької ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Валентин Пабат.
Навчання організували експерти Центру компетенцій з цифрової доступності та «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізує за фінансування Швеції, у партнерстві із Чернівецькою обласною державною адміністрацією.
«Цей тренінг важливий не лише для галузі цифрової трансформації, а й для кожного з нас особисто. Ми говоримо про цифрову доступність. Але не тільки про шрифти, контрастність тощо, а й про людей, про рівність, про можливість жити повноцінно — навіть тоді, коли світ змінився для когось назавжди», - зазначив Валентин Пабат.
Протягом двох днів публічні службовці дізналися, зокрема, про вимоги щодо створення доступних текстів та публікацій, як-то використання шрифтів, контрастів, заголовків, зображень та гіперпосилань, а також про основні правила, як робити доступними інтерфейси сайтів (розмітка, навігація, типові помилки у коді сторінки тощо).
Навчання допоможе посилити знання та навички державних службовців та представників органів місцевого самоврядування щодо основних принципів вебдоступності та спеціальних вимог національного стандарту України з вебдоступності до сайтів органів виконавчої влади.
ПРООН та Мінцифра проводять подібні тренінги вже третій рік поспіль.