Це показав аудит потреб громадян у послугах з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, проведений у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я.
Про це, зокрема, йшлося під час робочої зустрічі щодо забезпечення охорони ментального здоров’я у регіоні, у якій взяла участь перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
«Цінність ментального здоров'я направду досі ще не до кінця усвідомлена. Але це, безсумнівно, тема номер один. Дбати про своє психічне здоров’я так само важливо, як і про фізичне. Адже психічне здоров’я – це основний показник, який впливає на загальний стан людини. Тому ми маємо подбати аби буковинці та гості нашого краю мали змогу отримати якісну та належну медичну допомогу», – зазначила Альона Атаманюк.
Також тут були присутні фахівці обласної військової адміністрації та представники міжнародних організацій.
Крім того, учасники обговорили надання людям послуг з психосоціальної підтримки та основні напрями співпраці з міжнародними організаціями щодо охорони психічного здоров’я у регіоні.
До слова, низка досліджень свідчать, що суспільства, які пережили травматичний досвід війни, долають наслідки у вигляді значно вищих ризиків розвитку тривожності, стресових розладів та депресії впродовж багатьох років та навіть десятиліттями після безпосереднього закінчення бойових дій.
Наприкінці зустрічі присутні дійшли згоди про роботу координаційної групи з ментального здоров’я на регулярній основі.