Про забезпечення прав дітей на сімейне виховання та їхнє безпечне повернення до України йшлося на зустрічі з представниками ЮНІСЕФ, яка відбулася у Чернівецькій ОВА.
Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк та керівники структурних підрозділів, діяльність яких пов’язана із питаннями соціального захисту та дотриманням прав дітей зустрілися із представниками ЮНІСЕФ. Міжнародну організацію представляли Ван Чі Фам – керівниця напряму з питань розшуку та возз'єднання сімей секції захисту дітей, Вернер Хофс – спеціаліст із захисту дітей, Марія Мусійчук – координаторка проєктів із захисту дітей регіонального офісу ЮНІСЕФ у м. Львів.
Під час зустрічі обговорили забезпечення прав дітей на сімейне виховання та безпечне повернення до України дітей, які були змушені виїхати з регіонів, де ведуться активні бойові дії.
Особливу увагу приділили розвитку соціальних послуг та підтримки сімей з дітьми в територіальних громадах Чернівецької області, а також необхідності облаштування та будівництва житла для дитячих будинків сімейного типу.
«Сьогодні пріоритетним є саме влаштування дітей у сімейні форми виховання. Держава підтримує прийомні та патронатні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Наразі в області працюємо над тим, щоби у кожній громаді були послуги з патронату, адже це можливість тимчасового перебування дитини в іншій родині, а не в інтернатному закладі. Нещодавно запустили роботу гарячої лінії, буковинці можуть проконсультуватися щодо того, які сімейні форми виховання є і як прийняти у родину дитину. Наші фахівці спільно з громадськими організаціями надають консультації та супровід таких родин.Спільно працюємо для того, щоб кожна дитина отримала можливість зростати в люблячій родині», - зазначила Альона Атаманюк.
Чернівецька область отримуватиме підтримку щодо розвитку сімейних форм виховання, послуг для родин із дітьми та дітей, які виходять із закладів, від Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Міжнародної організації СОС «Дитячі містечка». За безоплатним номером 0 800 401 000 можна отримати кваліфіковану консультацію від фахівців служби у справах дітей щодо усіх аспектів усиновлення, сімейних форм виховання та патронату над дітьми.