Начальник ЧОВА Руслан Запаранюк: 40 млрд євро підтримки, гарантії безпеки для України, винищувачі F16, десятки систем ППО, визнання незворотності шляху України до членства в НАТО – все це про Саміт Північноатлантичного альянсу, що відбувся у Вашингтоні.
У центрі уваги Саміту найсильнішої військово-політичної організації світу – Україна та шлях до нашої перемоги, встановлення сталого і справедливого миру. У 44 пунктах підсумкової Декларації Саміту НАТО Україна згадується 64 рази.
Президент Володимир Зеленський та команда українських дипломатів доклали чимало зусиль, щоб було саме так.
На полях Саміту НАТО глава нашої держави провів численні змістовні і результативні зустрічі з лідерами провідних держав світу: Президентом США, Прем’єр-міністром Великої Британії, Президентом Туреччини, Президентом Франції, Канцлером Німеччини, Головою ради міністрів Італії, Президентом Румунії, Президентом Чехії, Прем’єр-міністром Канади, Президентом Словаччини, Прем'єр-міністром Нідерландів, Прем’єр-міністром Люксембургу.
Також Президент Володимир Зеленський уперше провів зустріч у п’ятисторонньому форматі з лідерами індо-тихоокеанських держав – партнерів НАТО: Президентом Республіки Корея, прем’єр-міністрами Нової Зеландії та Японії, заступником Прем’єр-міністра – міністром оборони Австралії. Лідери домовилися працювати над проведенням зустрічей у форматі Україна + «Індо-Тихоокеанська четвірка» (IP4) на регулярній основі. Це абсолютно новий формат відносин з державами цього регіону в історії нашої держави.
Стратегічно важливою була і зустріч з представниками Республіканської і Демократичної партій США − зі спікером Палати представників Конгресу США, республіканцем Майком Джонсоном і членами Палати представників Конгресу США на чолі з лідером демократів Хакімом Джеффрісом. Також – з двопартійною делегацією Сенату США у складі лідера Демократичної партії в Сенаті Чака Шумера, лідера Республіканської партії в Сенаті Мітча Макконнелла та сенаторів від обох партій. Ключовий підсумок: двопартійна підтримка України – непохитна.
Задля зміцнення оборонно-промислового комплексу України Володимир Зеленський зустрівся із топменеджерами провідних американських оборонних компаній. У присутності Президента України АТ «Укроборонпром» та американська компанія Northrop Grumman підписали угоду щодо створення нового виробництва боєприпасів.
У ході Саміту Президент Володимир Зеленський підписав угоди про гарантії безпеки із лідерами ще двох держав – Румунією і Люксембургом. Тож наразі Україна має відповідні безпекові гарантії від 23 передових держав світу.
На завершення Саміту НАТО лідери України, США, ще 21 держави НАТО, а також ЄС та Японії підписали «Український договір» – багатосторонній документ, що містить зобов’язання щодо непохитної військової підтримки України. Держави-члени НАТО зобов’язалися надати Україні мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом наступного року і забезпечити сталий рівень безпекової допомоги Україні.
Додатково Україна отримає 500 млн дол. військової допомоги від Канади і 170 млн дол. від Австралії – це найбільший обсяг допомоги від цієї країни з початку повномасштабної війни.
Кожна зустріч, кожен підписаний документ, кожне рішення щодо посилення підтримки України – це результат тривалої, кропіткої і надзвичайно складної роботи Президента України Володимира Зеленського та його команди щодо відстоювання національних інтересів України на міжнародній арені. І все це під час повномасштабної війни.
Дякую Президентові Володимирові Зеленському, керівнику Офісу Президента Андрію Єрмаку, усім українським дипломатам і нашим надійним іноземним партнерам за спільну працю заради України.
Слава Україні!
Слава Збройним силам України!
Разом переможемо!