Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну і першочергові видатки на підтримку ЗСУ, фінансування інтернатних установ соціального захисту Чернівецької області залишається на особливому контролі і збільшується з року в рік
опубліковано 28 січня 2025 року о 18:00

Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну і першочергові видатки на підтримку ЗСУ, фінансування інтернатних установ соціального захисту Чернівецької області залишається на особливому контролі і збільшується з року в рік. У 2022 на такі цілі з обласного бюджету виокремили 105,6 млн грн. , у 2023 році – 116,2 млн грн, торік - 128, 6 млн грн.

До цих коштів у 2024 додалися власні надходження з основної діяльності закладів, благодійно-гуманітарна допомога, частки пенсій та допомог. Загальна сума склала 189 мільйонів 400 тисяч гривень.

Майже 100 млн гривень із загальної суми скерували на оплату праці персоналу, понад 44 мільйони гривень на продукти харчування та ліки, решту – на придбання товарів та обладнання, оплату комунальних послуг.

Про це йшлося під час чергового засідання наглядової ради з питань діяльності установ/закладів системи соціального захисту населення Чернівецької області, на якому головувала перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Альона Атаманюк.

«І хоч нині інтернатним установам соцзахисту області бракує фахівців, ми робимо все можливе, аби допомогти вирішити це питання. Під час перегляду обласного бюджету, скеруємо додаткові кошти на покращення фонду оплати праці працівників установ. Ще одним актуальним питанням є укриття. Воно надзвичайно важливе і увійшло до Стратегії розвитку області, проєкти по укриттях висвітлено у DREAM, включено в перелік публічних інвестиційних проєктів», - зазначила Альона Атаманюк.

Також акцентувала увагу і на забезпеченні комфортних умов проживання мешканців інтернатних установ соціального захисту. Торік за кошти обласного бюджету ремонтні роботи провели у Черешському психоневрологічному будинку-інтернаті, Магальському дитячому будинку-інтернаті та Чернівецькому обласному центрі соціально-психологічної допомоги на загальну суму 8,5 млн. грн.

За гроші з власних та благодійних надходжень проведено поточні роботи - у Хотинському, Петричанському, Чорторийському, Нижньо-Станівецькому психоневрологічних будинках-інтернатах. А Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги та Буковинський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Особлива дитина» для реалізації проєктів залучили і міжнародних партнерів.

Залучення додаткового фінансування для модернізації установ, розширення програм міжнародного партнерства та впровадження нових соціальних послуг - серед планів закладів соцзахисту на цей рік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux