Підтримуємо наших військових. Майже 400 млн грн торік спрямували з обласного та місцевих бюджетів на підтримку ЗСУ. Це майже у два з половиною рази більше, ніж у 2022-му. Фінансову підтримку у вигляді субвенції надали 17 військовим частинам.
Щоденно комунікуємо з військовими частинами, отримуємо запити та спільно з волонтерськими організаціями працюємо над тим, щоби ці їх виконати. Цього тижня передали разом з волонтерами мікроавтобус Volkswagen Caravellе для потреб підрозділів Регіонального управління Сил територіальної оборони «Захід».
Для створення інноваційного реабілітаційного центру на 60 ліжок для поранених захисників і захисниць України на базі обласного госпіталю ветеранів війни в обласному бюджеті передбачили близько 30 млн грн. За ці кошти плануємо провести роботи з утеплення приміщення та облаштування вхідної групи відповідно до норм безбар’єрності.
Екстрені служби ефективно попрацювали у час негоди. Був забезпечений проїзд дорогами загального користування державного значення. Пункти незламності продовжують свою роботу.
Чернівецька область увійшла до п’ятірки лідерів за кількістю проєктів, занесених в Державну екосистему управління відновленням DREAM. Наразі громадами області внесли 79 проєктів. Система створена як єдиний цифровий шлях проєктів відбудови і забезпечує їх прозору та ефективну реалізацію на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Сформували та подали до Головного управління Державної казначейської служби України у Чернівецькій області розпис обласного бюджету на 2024 рік. Це дасть можливість своєчасно розпочати фінансування бюджетної сфери.
Збільшилася кількість платників єдиного податку. За даними Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області кількість платників єдиного податку зросла на 3,4 тис.осіб.
На Буковині відбувся форум «Підтримка осіб, які постраждали від війни». На ньому обговорили ключові аспекти міжнародної підтримки осіб, які постраждали від війни, напрями та стратегічні плани співпраці, досягнуті результати співробітництва з міжнародними партнерами та подальші пріоритети діяльності.
У Хотинській лікарні відкрили після капітального ремонту два відділення: інсультне та паліативної медичної допомоги. Спільно з міжнародними партнерами відремонтували палати, ординаторську, маніпуляційну, санвузли та коридори.
Буковина отримала більше мільйона гривень на відшкодування витрат за харчування у школах. До спеціального фонду обласного бюджет надійшли кошти від ООН на часткове відшкодування витрат для організації гарячого харчування учнів 1-4 класів протягом 2023/24 навчального року в сумі 1279,4 тис. грн. для 15 громад області. Чернівецька область серед 11 областей, які реалізують проєкт у рамках Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй.
Розпочався конкурс «Учитель року-2024». Цьогоріч 32 педагогів змагатимуться у 4-х номінаціях: «Українська мова та література», «Географія», «Фізика» та «Образотворче мистецтво». Для підтримки професійного таланту та заохочення вчителів, Чернівецька ОВА виділила понад 300 тис. грн на виплату грошових премій переможців конкурсу.
На Буковині пройшов фінальний етап Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з хімії. У олімпіаді взяли участь 33 учасників з різних куточків України. Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут Модернізації змісту освіти, Департамент освіти і науки ЧОВА, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Інститут післядипломної педагогічної освіти.
На Буковині відзначили 30-ту річницю діяльності Обласного Товариства політв’язнів та репресованих.
Вшанували пам'ять Юрія Федьковича. До 136-ої річниці з дня смерті буковинського письменника відбулися пам’ятні заходи. У Буковинському центрі культури і мистецтва провели обласний конкурс читців творів Юрія Федьковича.
У Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулось перформативне читання кіносценарію "Тіні забутих предків" ( діалоги) з нагоди 100- літнього ювілею Сергія Параджанова.
Відбувся фінал обласного фестивалю-конкурсу колядок, щедрівок та сучасних різдвяних пісень «Колядує зима». У фестивалі взяло участь понад 300 учасників з 20 територіальних громад.
Стартував загальнонаціональний проєкт «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». Його мета проєкту - створити всеукраїнську програму розвитку масового спорту серед школярів, яка охопить учнів шкіл, як з маленьких сіл, так і з великих міст. На сьогодні вже формуються Буковинські спортивні шкільні ліги, які змагатимуться у наступних видах: волейбол (хлопці та дівчата), баскетбол (хлопці та дівчата), футзал, спортивне орієнтування та настільний теніс.
На Буковині відбулися ІІ Всеукраїнський баскетбольний турнір пам'яті тренера Віктора Водовоза та Чемпіонат України з волейболу.