Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк: Під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України детально обговорили реалізацію ветеранської політики на Буковині. Маємо певні успіхи, але багато роботи ще попереду.
У Чернівецькій області вже працює 41 фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
У всіх 52 ЦНАПах Чернівецької області надають адмінпослуги у сфері соціального захисту ветеранів та членів їхніх сімей.
В області створено 13 ветеранських просторів, докладаємо усіх зусиль, щоби до кінця року на повну потужність запрацював Чернівецький обласний центр соціально-психологічної підтримки Захисників та Захисниць України «Ветеран-хаб». Для цього в обласному бюджеті передбачили 2,4 млн гривень, а новим керівником став учасник російсько-української війни Олександр Кошовий.
У квітні 2025 року, за підтримки Мінветеранів та БФ «Повернись живим», відкрили три нові Простори турботи про ветерана в закладах охорони здоровʼя області.
Екстрену, стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу ветеранам війни та військовослужбовцям забезпечують 70 закладів охорони здоров’я області, а первинну медичну психологічну допомогу надають 45 комунальних та 19 приватних закладів.
Також в області створені центри ментального здоров'я у шести закладах, які надають психологічну допомогу ветеранам війни та військовослужбовцям.
Фізична реабілітаційна допомога для ветеранів війни доступна у 10 закладах охорони здоров’я області із загальною кількістю 315 реабілітаційних ліжок.
Продовжуємо і започаткований торік Чернівецькою ОВА проєкт «Мандротерапія». Заходи, які організовуємо в його межах, сприяють фізичному та ментальному відновленню Захисників та Захисниць, які втратили здоров’я, захищаючи Батьківщину.
Серед важливих завдань – працевлаштування і самореалізація ветеранів.
Упродовж січня-квітня 2025 року за сприяння Служби зайнятості працевлаштовані 27 осіб з числа УБД, професійне навчання проходили 7 безробітних із числа УБД, а 7 учасників бойових дій отримали гранти для започаткування або розширення власного бізнесу.
Працюємо і над тим, щоби ветерани мали можливість придбати власне житло. Минулоріч Чернівецька область отримала 103,9 млн грн державного фінансування для забезпечення житлом 48-х сімей учасників бойових дій.
Програма працюватиме і цьогоріч.
Окрім того, у межах відповідної Регіональної програми ветеранам війни та членам їх сімей надаємо компенсацію частини процентної ставки у розмірі трьох відсотків річних за іпотечними кредитами для придбання житла у Чернівецькій області. На 2025 рік на це запланували виділити 4 млн грн.
Ефективне впровадження ветеранської політики є однією із запорук якісного відновлення наших воїні. Це наш обов’язок перед тими, хто став на захист Батьківщини.
Підтримка війська та ветеранів — наш пріоритет.
Дякую усім, хто долучається.