Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк у складі делегації Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей і представників органів державної та місцевої влади взяла участь у навчальному візиті до Естонської Республіки.
Учасники української делегації впродовж 13-17 травня брали участь у різних навчальних активностях, ознайомилися із соціальними послугами, які надають в Естонії, системою виховання дітей, вивчали досвід країни у розвитку сімейних форм виховання, який можна було би використати для нашої держави. Переважна більшість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Естонії виховуються у сімейних формах, таких як родинна опіка та прийомна сім’я. У державі працює централізована система пошуку, оцінки та підготовки прийомних сімей та кандидатів в усиновлювачі, послуги підтримки для дитини та прийомних сімей, усиновлювачів під час перебування та після виходу дитини з альтернативного догляду, запроваджені критерії якості послуг, системи нагляду та супервізії фахівців, розвиток послуг для дітей з інвалідністю на рівні муніципалітетів (догляд, підвезення, допомога опорної особи), фокус на профілактиці та самодопомозі у сфері психічного здоров'я, залучення до цього процесу громад, навчальних закладів та первинної медичної ланки.
«Ми побачили, як працює система в Естонії. В Україні й на Буковині, зокрема, зараз працюємо над тим, щоби якомога більше дітей були охоплені сімейними формами виховання. В Естонії, наприклад, є певний відсоток дітей, які виховуються у закладах. Але у них одночасно можуть перебувати максимально шестеро дітей. І вихователі мають достатньо часу приділити увагу кожному вихованцеві. Цілком можливо, що в реалізації реформи в подальшому й наша держава може використати такий формат роботи інституційних закладів", - зазначає Альона Атаманюк.
Вдячні естонським партнерам за можливіть ознайомитися із практиками виховання і турботи про дітей, які залишилися без батьківської опіки і уваги.