Підбиття підсумків минулого навчального року та найважливіші завдання на майбутній – педагоги краю зібралися на регіональний форум.
Під час заходу, який відбувся під гаслом «Освіта Буковини 30. Вектори якості та успіху», зокрема, прозвучали здобутки галузі. Це утворення в області 36 опорних шкіл та впровадження stem-технологій, початок модернізації системи харчування, організація 9 навчально-практичних центрів, успішне налагодження дистанційного навчання, а також поява сучасних освітніх просторів, які постали завдяки президентській програмі «Велике будівництво».
Із успіхами учасників форуму привітав голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.
«У світі дорослих панує конкуренція, тут необхідно бути готовим відстоювати своє право на гідне життя. І це вміння формується в тому числі й інтелектуальною спроможністю. Тож головне завдання шкільної освіти нині – живити розум дитини і розвивати її природні вміння, які допоможуть реалізуватися у майбутньому. Упевнений, що буковинські освітяни із успіхом упораються із цим викликом», – зазначив Сергій Осачук.
До присутніх також звернулася народна депутатка України Олена Лис.
«Президент України Володимир Зеленський та його дружина докладають чималих зусиль, аби забезпечити належні умови роботи для вчителів, аби вони почували себе достойно. Зокрема, зростає заробітна плата педагогічних працівників. Крім того, на 20% більше отримуватимуть ті вчителі, котрі довели свій фаховий рівень за допомогою сертифікації», – зауважила Олена Лис.
Під час форуму працювали дискусійні майданчики. Також освітяни визначили пріоритетні напрямки роботи на наступний навчальний рік. Так, увагу приділятимуть відкриттю додаткових груп у дитячих садках, наданню якісних послуг дітям із особливими потребами, залученню школярів до гурткової роботи, впровадженню дуальної освіти, подальшому розвитку дистанційного навчання та вакцинації педагогів.
Після регіонального форуму подібні заходи відбудуться у кожній територіальній громаді Буковини.