Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк зустрівся із представницею Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернівецькій області Любов’ю Нечипорук
опубліковано 16 серпня 2024 року о 19:00

Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк: Медійну мапу області, роботу буковинських суб’єктів у сфері медіа, важливість медіаграмотності громадян та представників медіа під час воєнного стану обговорив із представницею Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернівецькій області Любов’ю Нечипорук.

Національна рада спільно з громадськістю розпочала впровадження проєкту із підвищення медіаграмотності серед медійників та вже провела перше засідання новоствореної робочої групи з питань медіаграмотності. Ця група об’єднала фахівців медіагалузі, зокрема фактчекінгу, для вирішення актуального питання – підвищення рівня медіаграмотності серед журналістів та інших медіапрацівників. До складу робочої групи увійшли не лише представники Національної ради, а й експерти з провідних громадських організацій, зокрема «Інститут розвитку регіональної преси», «Жінки в медіа», «Соціальна перспектива», «Фундація «Суспільність» і «Центр медіареформи» з їхньою освітньою платформою «StopFake». Група працюватиме над підготовкою опитувальника для вивчення рівня медіаграмотності журналістів, розробкою критеріїв оцінки рівня медіаграмотності, визначення кола медійників для участі в опитуванні, аналізом отриманих результатів та створенням методичних рекомендацій. Окрім того, планується напрацювання пропозицій щодо проведення просвітницьких заходів з медіаграмотності.

Підвищення медіаграмотності журналістів є важливим кроком на шляху покращення якості інформування суспільства.

Також під час робочої зустрічі йшлося про посилення вимог щодо використання державної мови в ефірі аудіовізуальних медіа, норми щодо мови друкованих медіа. Так, за підсумками аналізу ефірів місцевих телеканалів та радіостанцій, буковинські медіа дотримуються законодавчих норм щодо мови в ефірах та навіть перевиконують мовні квоти: середня частка ведення програм державною мовою за тиждень в ефірах телемовників склала 99% за законодавчої вимоги не менше 90%, а на радіостанціях програми ведуться винятково українською мовою. Середня частка пісень впродовж доби державною мовою на радіо становила 68% за законодавчої вимоги не менше 40%. Щодо мови друкованих медіа краю, то 28 зареєстрованих суб’єктів у сфері друкованих медіа видають 56 газет, журналів, збірників, 23% з яких друкуються мовами національних спільнот.

Переконаний, що забезпечення інформаційних, культурних, освітніх потреб національних спільнот є дуже важливою складовою сучасного толерантного українського суспільства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux