На Буковині розвивають сімейні форми виховання
За підтримки МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна у межах реалізації проєкту «Фасилітація деінституціалізації у Чернівецькій області» у Чернівцях відбулася стратегічна сесія, присвячена розробці Регіонального плану на 2024–2026 роки для реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на виховання в сімейному оточенні у 2024–2028 роках.
У заході взяли участь понад 50 учасників, зокрема заступник начальника Чернівецької ОВА Роман Греба, представники структурних підрозділів Чернівецької ОВА, місцевої влади та територіальних громад області, а також українських і міжнародних неурядових організацій.
Головна мета сесії – залучення ключових стейкхолдерів Чернівецької області до обговорення та створення Регіонального плану на 2025–2026 роки, з урахуванням основного завдання – попередження потраплянню дітей до закладів інституційного догляду.
Так, учасники сесії:
- проаналізували проблеми та виклики, з якими стикається регіон у сфері забезпечення прав дітей;
- фіналізували логічну модель, визначивши ключові завдання;
- розробили чіткий і структурований план заходів, спрямований на попередження потрапляння дітей до закладів інституційного догляду та підтримку вразливих родин;
- створили детальний план моніторингу, що дозволить ефективно відстежувати виконання цілей, реагувати на виклики та забезпечувати прозорість.
Напрацьований план стане важливим кроком до сталого розвитку регіону. Він враховує потреби громад, відповідає реальним викликам і пропонує ефективні механізми їх подолання для створення умов, у яких кожна дитина має змогу рости в сім’ї.
Проєкт реалізовано за підтримки СОС Дитячі Містечка, Чернівецької ОВА та Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.