Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк: На Буковині провели громадське обговорення реформи профільної середньої освіти та особливостей її впровадження у Чернівецькій області.
Разом з представниками Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради, Міністерства освіти і науки України, ГО DOCCU, Проєкту DECIDE, головами РВА та громад, керівниками закладів середньої, фахової передвищої та професійної освіти на заході розглянули ряд важливих питань, зокрема: передумови впровадження реформи старшої школи; суть нововведень і змін, які передбачені реформою; моделювання мережі закладів, що забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти у Чернівецькій області. Реформа старшої школи є частиною комплексного оновлення загальної середньої освіти за концепцією «Нова українська школа». З 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10–12 класи) за двома спрямуваннями: академічним: поглиблене вивчення предметів і підготовка до здобуття вищої освіти;
професійним: орієнтація на ринок праці, акцент на порівняно швидке здобуття професії.
Для формування перспективного плану мережі профільних ліцеїв провели комунікаційні зустрічі з територіальними громадами трьох районів за участі голів громад, керівників відділів освіти, депутатів місцевих рад, педагогів та батьків, депутатами Чернівецької обласної ради.
За результатами комунікаційних кампаній, зустрічей із депутатським корпусом та наданих пропозицій сформували план мережі профільних ліцеїв Чернівецької області. Він передбачає функціонування 62 закладів загальної середньої освіти, що надаватимуть послуги старшої профільної освіти, з них 58 академічних, 2 військово-спортивних, 1 мистецький, 1 науковий ліцей.
Реформа профільної середньої освіти є важливою, оскільки вона забезпечує фундаментальні зміни в освітній системі, які спрямовані на адаптацію до сучасних викликів, підвищення якості освіти та створення умов для індивідуального розвитку кожного учня.