У рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» у Глибоцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги відбулася зустріч з фахівцями первинної ланки. Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк поспілкувалася з медпрацівниками щодо того, як на Буковині працює послуга з ментального здоров’я та з якими проблемами найчастіше звертаються люди, обговорили й бачення подальшого розвитку культури турботи про своє ментальне здоров’я.
«Фахівці первинної ланки - наші медсестри, фельдшери, сімейні лікарі - перші, до кого люди звертаються зі скаргами на здоров’я. Мова йде як про фізичне так, і ментальне здоров’я. На Буковині понад 500 медичних працівників пройшли навчання, яке проводиться тренерами проектів, які співпрацюють з міжнародними організаціями. Понад 900 фахівців пройшли онлайн навчання за програмою mhGAP . Вони можуть допомогти людині, яка прийшла за психологічною підтримкою, вміють виявити різні стани, а у разі потреби спрямують її до відповідного фахівця. Те, що сьогодні роблять фахівці первинної ланки – дуже цінно. У час війни ми всі переживаємо стрес, тривожність – і це нормально. Треба прислухатися до себе, дбати про свій психологічний стан. Програма Всеукраїнського ментального здоров’я спрямована на те, щоби допомогти кожному віднайти сили і зробити піклування про своє психічне здоров’я – нормою життя», - зазначає Альона Атаманюк.
У межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя є можливість просто звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра своєї дитини та отримати необхідну базову допомогу, пораду або консультацію. Така послуга з охорони психічного здоровʼя є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій. Наразі законтрактовані 32 заклади охорони здоров’я області. Процес укладення договорів триває, тож мережа буде розширена.