Наприкінці вересня українці та світова спільнота вшановують пам'ять жертв масових розстрілів у київському Бабиному Яру. Це некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, знищених нацистами у 1941–1943 роках.
Найбільше тут було вбито євреїв, однак куль не шкодували і для ромів, червоноармійців, комуністів, підпільників Організації українських націоналістів, «саботажників», порушників комендантської години та навіть пацієнтів психіатричної лікарні імені Павлова.
Убитих під час каральних акцій Другої світової війни пом’янули і на Буковині. Так, заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко поклала квіти до пам’ятника жертвам Голокосту, що на території Чудейського навчально-виховного комплексу.
1941 року тут було розстріляно 634 євреїв, які проживали у Чудеї, Красноїльську, Старій Красношорі та Буденці. Тіла скинули у п'ять ям і закидали землею.
«Знищення євреїв під час Другої світової війни належить до трагедій світового масштабу. Наша пам'ять про ці безчинства жива. І вона допоможе не допустити повторення подібних злочинів, коли мільйони невинних людей стали жертвами політичної ідеології», – зауважила Ірина Ісопенко.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.