На Буковині територіальні громади активно укладають договори про співробітництво. Така форма взаємодії допомагає вирішити низку питань, із якими складно впоратися самостійно. Наприклад – збір, утилізація та переробка сміття, забезпечення якісного централізованого водопостачання та водовідведення, ремонт доріг, утримання пожежної охорони, надання адміністративних послуг тощо.
Останнім часом робота у цьому напрямку посилилася. Якщо за попередні 3 роки було укладено 7 таких договорів, то за 7 місяців 2021 року – уже 9. Стосуються вони виконання завдань у сфері містобудування та архітектури, надання адміністративних послуг, туризму.
Так, Вижницька громада реалізовуватиме разом із сусідами з Івано-Франківської області проєкт «Гуцул-етнос». Ще одна туристична ініціатива – «Дністровський каньйон», яку втілюватимуть спільно 33 громади з Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей. У проєкті візьмуть участь Новодністровська, Сокирянська, Вікнянська, Кадубовецька, Клішковецька, Лівинецька, Рукшинська, Юрковецька громади, головна його мета – підвищити упізнаваність та привабливість для мандрівників потужного природного об’єкта.
Чернівецька обласна державна адміністрація активно сприяє тому, аби громади укладали договори про співробітництво. Зокрема, фахівці ОДА надають консультації, а також здійснюють юридичний супровід у підготовці відповідних документів. Співпраця між різними громадами на договірних засадах насамперед дає змогу покращити якість послуг для жителів. Крім того, вона дозволяє більш ефективно виконувати органами місцевого самоврядування власні та делеговані повноваження, заощадити фінансові ресурси, а також забезпечити соціально-економічний та культурний розвиток територій. Механізм такої співпраці передбачений Законом України «Про співробітництво територіальних громад».