Мінрозвитку та ГО “Безбар’єрність” розпочали серію тренінгів з безбар’єрної комунікації
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з громадською організацією "Безбар'єрність" розпочали серію онлайн-тренінгів з коректної комунікації та безбар’єрної взаємодії. Серед міст-учасників - Чернівці, де реалізують проєкт зі створення безбар’єрних маршрутів.
Тренінги започатковано за ініціативи Ірини Малютіної, керівниці флагманського проєкту Міністерства “Рух без бар’єрів”, і Оксани Збітнєвої, голови ГО “Безбар’єрність”. На меті – сформувати спільне бачення принципів безбар’єрності та забезпечити інклюзивну комунікацію.
Навчання проводить експертка ГО “Безбар’єрність” Світлана Гнатюк. Програма включає поєднання теорії та практики, сучасні підходи до комунікації, міжнародні приклади та інтерактивні елементи. Учасники проходять тестування на знання основних термінів, аналізують реальні ситуації та обговорюють приклади з власного досвіду.
Такий формат навчання дозволяє не лише засвоїти поняття “безбар’єрність”, а й зрозуміти, як саме принципи інклюзивності впливають на просторове проєктування, комунікацію з людьми, прийняття рішень та якість сервісів на місцях.
Нагадаємо, що Чернівецька - одна із 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути, у межах проєкту “Рух без бар’єрів”, який реалізується в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської "Без бар'єрів".
Кожен маршрут об’єднує ключові об’єкти міського простору, включаючи тротуари з пониженнями, безпечні переходи, адаптовані входи до установ і закладів, зручну навігацію, тактильні елементи, а також доступні кафе, банки, медичні та адміністративні сервіси. “Рух без бар’єрів” також охоплює інформаційні кампанії, цифрові рішення, партнерство з бізнесом і роботу з громадськістю.