Коротко про події тижня в Чернівецькій області:
- Відкрили вже третій пункт пропуску за час незалежності України і другий на території нашої області - «Дяківці-Раковець»
- За першу добу у пункті пропуску «Дяківці-Раковець» на в’їзд та на виїзд оформлено 145 громадян та 50 одиниць транспортних засобів.
- Триває національна кампанія добровільного рекрутингу «Гвардія наступу». Проводиться набір вмотивованих добровольців до 8 бригад Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби. Цього тижня відвідали пункти добровільного рекрутингу в ЦНАПах області.
- Також на Буковині формується окремий стрілецький батальйон. Охочі вступати до лав батальйону можуть звертатися до рад територіальних громад за місцем проживання, а також районних і міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
- Захисникам на східному напрямку передали благодійну допомогу – 4 автономні обігрівачі та чотири акумулятори до них. Їх використовуватимуть для обігріву бліндажів військових.
- Допомога надійшла від Чернівецька обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я.
- У Чернівецькому обласному центрі соціально-психологічної допомоги, де наразі проживає 236 внутрішньо переміщених осіб, завершили капітальний ремонт. Роботи здійснювали за фінансової підтримки УВКБ ООН.
- Буковинці можуть отримати пільговий кредит у «Чернівецькому обласному фонді підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» під 3% річних терміном до 20 років (для молодих сімей – термін кредитування становить до 30 років).
- Стартувала подача документів на мікрогранти в межах урядової програми єРобота. Можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис. грн.
- Історії буковинців Олексія Вікірюка, Олексія Турецького та Володимира Резніка про те, як отримали грант на свій бізнес.
- За останній тиждень відкрито 35 пунктів незламності. Всього в громадах області функціонує 273 пункти незламності.
- IOM Ukraine надала гуманітарну допомогу для облаштування Пунктів незламності на території Чернівецької області:
- 400 сонячних ламп, 1090 розкладних стільців, 336 20-ти літрових пластикових каністр, 270 матраців, 1290 ковдр, 452 спальні набори.
- Буковина отримала гуманітарний вантаж – 84 тисячі м’ясних та овочевих консервів. Допомога надійшла від Національного резерву Румунії.
- На Буковині незабаром оголосять відбір заявок для отримання компенсації за придбання генератора та енергоефективного обладнання.
- Громади Буковини мають 775 генераторів для забезпечення безперебійного електроживлення. 432 з них – це допомога від міжнародних партнерів, місцевих волонтерів, міністерств, та інших. Купівлю ще 344 генераторів профінансували з місцевих бюджетів.
- Отримали від БО «Scheherazade» спільно з Генеральним консулом Румунії в Чернівцях, Grampet Group та представниками бізнесу 64 генератори на суму близько 1.5 млн доларів. Їх передадуть в місцеві ЦПМСД та амбулаторії.
- Чернівецькому обласному центру зайнятості передали генератор. Це дозволить установі функціонувати навіть під час відсутності електроенергії. Обладнання передала Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
- Дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини Кам’янської громади отримали генератори. Їх установам передали БО «Міжнародної організації допомоги військовими та переселенцям «Іду на Ви» та Ukraine-Hilfe Berlin e.V.
- Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб (колишній Центр СНІДУ) придбав та встановив 15-кіловатну гібридну сонячну станцію з акумуляторами. Його закупили за кошти, зароблені завдяки співпраці з Національною службою здоров’я України.
- ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» отримала новий сучасний аудіометр з функцією тимпанометрії. Придбання медичного приладу профінансували донори Rădăuțiul civic. Завдяки новому аудіометру фахівці Чернівецької обласної лікарні проводять понад 40 обстежень щодня.
- Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня отримала благодійну допомогу – чотири пульсоксиметри, паровий стерилізатор та витратні матеріали (26 наборів базового модуля). Медичне обладнання надійшло від Міжнародної організації з міграції (МОМ)/Агентство ООН з питань міграції.
- Буковина входить у п’ятірку областей України, які найкраще забезпечені працівниками психологічної служби.
- У Хотинському центрі первинної медичної допомоги відкрили кабінет психологічної допомоги. Крім того, тут облаштували дитячий куточок.
- Все здійснено завдяки Міжнародній гуманітарній організації Лікарі світу - MdM - Україна.
- Топорівська громада отримала пожежний автомобіль. Транспортний засіб їй передала Rotary Club - Chernivtsi.
- У Багатопрофільному ліцеї для обдарованих дітей облаштували «Клас безпеки» та укриття. Для цього з обласного бюджету виділили 1 млн 70 тис. грн.
- Жителі Буковини активно обмінюють старі лампи розжарювання на нові LED у відділеннях «Укрпошти». За тиждень буковинці отримали 25 тисяч нових енергоощадних ламп.
- 12 лютого організовано промотур Глибоччиною для 8-ми туристичних операторів Києва та Львова, які входять в Асоціацію вїзних туроператорів України. В рамках туру фахівці відвідали Центр старообрядців в с. Біла Криниця, музей в с. Старий Вовчинець, музей О.Кобилянської в с. Димка, сироварню "Добрі газди" в с. Михайлівка, пасіку "Мивіра" та інші цікаві туристичні локації.
- У Чернівецькій обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка відбувся ювілейний концерт дуету «Писанка» – «Ти моя любов».