Кабінет Міністрів України ухвалив другу частину порядків надання субвенцій, що дасть змогу громадам завчасно розпочати підготовку до реалізації освітніх проектів у 2025 році. Про першу частину порядків надання субвенції читайте за посиланням.
Затверджено порядки для таких субвенцій:
Субвенція на укриття — 6,2 млрд грн. Співфінансування з місцевих бюджетів — від 5% до 30%.
Спрямування коштів: будівництво, реконструкція, капітальний ремонт укриттів і завершення проектів, розпочатих у 2024 році.
Для таких закладів:
Умови отримання субвенції:
Обсяги фінансування будуть встановлені для груп рівнів ризику безпеки в системі освіти пропорційно кількості учнів:
Субвенція на обладнання класів НУШ — 2 млрд грн.
Передбачено закупівлю сучасних засобів навчання для забезпечення якісного освітнього процесу в початковій та базовій школі.
Передбачено закупівлю:
Розподіл між громадами можна переглянути за посиланням.
Субвенція на протипожежний захист — 500 млн грн. Співфінансування з місцевих бюджетів — не менше ніж 50%.
Спрямування коштів: облаштування систем протипожежного й протидимного захисту, блискавкозахисту, внутрішнього та зовнішнього водопроводу, вогнезахисне оброблення конструкцій, закупівля й обслуговування засобів пожежогасіння.
Для таких закладів освіти: військові ліцеї, ліцеї із посиленою військово-фізичною підготовкою, а також заклади, що беруть участь у експериментальному проекті
щодо посилення безпеки під час воєнного стану.
Субвенція на харчоблоки — 960 млн грн. Співфінансування з місцевих бюджетів — від 5% до 30%.
Спрямування коштів: придбання обладнання, створення та модернізація їдалень (харчоблоків), завершення проектів, розпочатих у 2024 році.
Для таких закладів освіти:
Залежно від кількості учнів заклади освіти можуть організувати різні технологічні моделі:
для організації базової кухні:
для організації опорної кухні:
Загальна кількість споживачів технологічної моделі “опорна кухня” не повинна перевищувати 2100 осіб.
Завдяки злагодженій роботі Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів України, порядки і розподіли субвенцій затверджено заздалегідь, що дає громадам більше часу на якісне планування й реалізацію проектів.
Нагадаємо, раніше було затверджено частину порядків надання субвенцій для освіти у 2025 році, зокрема на шкільні автобуси, професійний розвиток учителів НУШ, доплату педагогам і підтримку учнів з особливими освітніми потребами.