Такий показник у нашому краї становить 78%.
Про це йшлося під час розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Його провели перша леді Олена Зеленська та Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також були присутні міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, фахівці МОЗ, ВООЗ тощо.
В режимі онлайн у заході взяв участь начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, його перша заступниця Альона Атаманюк та фахівці обласної військової адміністрації. Вони, зокрема, зазначили, що з лютого 2022 року на Буковині психосоціальну підтримку постраждалим верствам населення надали понад 30 гуманітарних міжнародних, всеукраїнських та місцевих організацій. Серед них - Лікарі світу, Червоний Хрест, Право на захист та інші. Координує їх діяльність у нашому краї Регіональна робоча група з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Чернівецькій області.
Також фахівці військової адміністрації розповіли, що на Буковині є 5 психоневрологічних будинків-інтернатів (2 жіночих та 3 чоловічих), дитячий будинок-інтернат та геріатричний пансіонат. В них загалом проживає 1054 людей похилого віку та особи з інвалідністю, з них - 189 ВПО, які потребують постійного стороннього догляду, нагляду та медичного обслуговування.
Під час засідання також говорили про психологічне відновлення України після війни, аудит ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я тощо.