Буковинців запрошують до обговорення обласного плану заходів, які допоможуть у реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору.
Документ розроблено на 2021 та 2022 роки.
Безбар’єрне середовище передбачає створення реалій, у яких буде комфортно усім. Це поняття стосується не лише повноцінного фізичного доступу до обєктів інфраструктури, а також можливості отримання послуг у громадах – освітніх, медичних, судових, комунальних, банківських, культурних, спортивних, транспортних, адміністративних, соціальних тощо.
Наразі в Чернівецькій обласній державній адміністрації створено міжвідомчу робочу групу для координації процесів розбудовою безбар'єрного простору у краї, яку очолив заступник голови, CDTO Роман Скигар.
Ініціаторкою розроблення Національної стратегії безбар’єрності є перша леді України Олена Зеленська. Документ охоплює шість основних напрямів: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, економічна, освітня доступність.
«Мета стратегії – врахувати потреби усіх груп населення, у тому числі, літніх людей, батьків з малолітніми дітьми, людей з інвалідністю, молоді. У результаті доступність і комфорт для громадянина у різних сферах життя має стати новою суспільною нормою», – зазначив Роман Скигар.
📌 Концепцію плану дій, котрий допоможе втілити Національну стратегію на Буковині, оприлюднено на сайті ОДА у розділі «Громадянам». Ознайомитися із нею можна за посиланням https://bukoda.gov.ua/konsultaciyi-z-gromadskistyu
📝 Свої пропозиції та заходи, котрими, на вашу думку, варто доповнити розроблений план заходів, можна до 20 листопада вписати у гугл-форму https://forms.gle/txMbuy8jiJarHeKY8
Після опрацювання пропозицій буде затверджено остаточну редакцію документів.
Також на початку листопада цього року розпочнеться розробка програм для забезпечення фінансування заходів, передбачених у плані.