Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко відвідав з робочою поїздкою Волинську область, де наразі на базі Волинської обласної клінічної лікарні триває «Тиждень лапароскопічного навчання». Курс проводиться в рамках меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров'я та Благодійним фондом «Смарт Медікал Ейд Юа», за підтримки Асоціації колопроктологів Великобританії та Ірландії та Королівського коледжу хірургів.
«У вересні цього року в Києві під час Третього саміту перших леді та джентльменів ми запустили велику ініціативу — програму міжнародного медичного партнерства. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних куточках світу: від Польщі до Канади, — сказав Віктор Ляшко. — Для нас було важливим налагодження прямої співпраці між медзакладами, щоб медики могли безпосередньо обмінюватись досвідом та переймати кращі практики, формувати власний актуальний порядок денний. Це те, що дозволить покращувати рівень медичної допомоги і в Україні, і в усьому світі. Це те, що я бачу сьогодні і в лікарні в Луцьку. Тому, користуючись нагодою, обговорили намір підписати меморандум між Волинською обласною клінічною лікарнею та університетськими лікарнями Сассексу. Сподіваюсь, невдовзі вони стануть «побратимами». Приємно, що програма постійно розширюється».
Міжнародне медичне партнерство — проект, який реалізується Міністерством охорони здоров'я України під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Цьогоріч в рамках саміту відбувся Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я різних країн. До нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу. В саміті також взяли участь керівники передових лікарень, як українських, так і світових.
Співпраця в рамках міжнародного медичного партнерства передбачає, але не обмежується, такими напрямами:
• Залучення іноземних фахівців до роботи безпосередньо в Україні.
• Обмін знаннями та досвідом під час стажувань. Проведення спільних наукових досліджень, науково-практичних конференцій, освітніх заходів.
• Менторинг та телемедичні консультації. Кращі фахівці, як з однієї, так і з іншої сторони, зможуть проводити огляди пацієнтів за допомогою телемедичних ресурсів.
• Написання спільних заявок на проектну/дослідницьку діяльність, обмін знеособленими даними для проведення досліджень, написання спільних наукових публікацій.
Нагадаємо, нещодавно Міністр Віктор Ляшко обговорив перспективи розширення програми міжнародного медичного партнерства з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ґаелем Весьєром.