Актуальний стан медіапростору Чернівецької області, питання інформаційної безпеки регіону заступник начальника Чернівецької ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації (CDTO) Валентин Пабат обговорив під час робочої зустрічі з Представницею Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернівецькій області Любов’ю Нечипорук.
Нині інформаційні потреби мешканців області забезпечують чотири місцеві телеканали, шість радіостанцій, чотири провайдери аудіовізуальних сервісів, а також двадцять дев'ять суб’єктів у сфері друкованих медіа й чотири суб’єкти у сфері онлайн-медіа. Ефірне цифрове телебачення в регіоні поширюється завдяки десяти цифровим передавачам, встановленим у Чернівцях та Новодністровську, у межах мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 і МХ-7. Послуги надають ТОВ «ЗЕОНБУД», КРРТ, а також місцевий оператор ТОВ «ТРК «ЧТ2».
Місцеве радіомовлення здійснюється на восьми частотах радіостанціями "Радіо10", "Буковинська хвиля", "Сі чотири", "ТВА Фм", "Сок Фм", "На своїй хвилі", ще одну частоту наразі освоює телерадіоорганізація «Сокиряни» (97,9 МГц у смт Кельменці). Водночас, Національна рада звернулася до УДЦР щодо прорахунку ще однієї частоти для Чернівців, адже розвиток теле- та радіомереж у регіоні є нагальним питанням. Частина територій досі залишається без покриття цифровим сигналом, а прикордонні райони відчувають нестачу українського радіомовлення.
Під час зустрічі Валентин Пабат підкреслив важливість створення локальних радіостанцій у громадах, які могли б задовольняти потреби мешканців у доступі до інформаційного контенту, забезпечувати оперативне інформування у надзвичайних ситуаціях і слугувати інструментом посилення інформаційної безпеки.
«Розвиток локального мовлення — це не лише крок до зміцнення інформаційного суверенітету регіону, а й реальна можливість для громад говорити власним голосом, ділитися важливими новинами та оперативно реагувати на виклики часу», — наголосив Валентин Пабат.
Він також розповів про проєкти цифровізації, що реалізуються на території області. Серед них – запуск цифрових сервісів для громад, розбудова інтернет-інфраструктури у сільських територіях, цифрова освіта для представників місцевої влади та впровадження елементів «розумних громад».
Любов Нечипорук зазначила про важливість взаємодії медійної та цифрової сфер задля посилення інформаційної присутності держави, зокрема в прикордонних районах:
«Медіапростір — це частина національної безпеки. У прикордонних регіонах надзвичайно важливо забезпечити стабільну присутність українського мовлення — як через ефір, так і через цифрові канали», — зазначила Представниця медіарегулятора у Чернівецькій області.
За результатами зустрічі Валентин Пабат та Любов Нечипорук домовилися про подальшу співпрацю у напрямі посилення цифрової стійкості Чернівецької області, розвитку локальних медіа, спільних кроків для поліпшення доступу населення до достовірної інформації.