Слотування у системі єЧерга для перетину кордону вже доступне на 16 пунктах пропуску. Це можливість бронювати час перетину кордону як для регулярних, так і нерегулярних автобусних перевізників. Завдяки цій можливості вже 70% автобусів заїжджають на пункт пропуску без потреби очікувати у фізичній черзі відповідно до попереднього онлайн-запису. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Наразі опція слотування доступна на всьому українсько-румунському кордоні, 10 пунктах пропуску з Молдовою та найбільшому пункті пропуску з Польщею – «Ягодин – Дорогуськ». На ще 12 пунктах пропуску єЧерга працює без слотування, за принципом «живої черги» лише з потребою реєстрації в системі. Це потрібно для аналізу навантаження на кордон, щоб згодом масштабувати опцію слотування і на ці пункти пропуску.
«Результати впровадження функціоналу бронювання часу на перетин кордону автобусами вже демонструють свою ефективність. За останні два місяці ми фіксуємо, що 70% автобусів заїжджають на пункт пропуску вчасно – у межах однієї години від заброньованого часу. Це говорить про те, що слотування дасть можливість повністю вирішити проблему черг перед пунктами пропуску. Нагадаю, що минулого літа у середньому пасажири проводили в черзі 7 годин. Також важливо, що завдяки впорядкуванню руху перед пунктом пропуску, що робить єЧерга, ми також зменшуємо час, який автобус з пасажирами проводить у пункті пропуску. Наразі середній час проходження контрольних процедур на українському боці кордону складає близько 80 хвилин. Разом з тим, ми бачимо, над чим ще треба працювати та де варто оптимізувати процедури у питанні перетину кордону. Це перші результати, які підтверджують, що єЧерга суттєво допомагає вирішити ключову проблему пасажира – годинні черги в автобусі перед кордоном. Разом з тим, ми продовжуємо роботу як над тим, щоб збільшити пропускну спроможність кордону, так і поширити зручний функціонал на інші пункти пропуску», — зазначив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.
Для регулярних перевізників можливість забронювати час відповідно до графіку руху дозволяє дотримуватись маршруту та забезпечити прогнозованість перетину кордону. Для нерегулярних перевізників послуга так само дозволяє забезпечити передбачуваний та комфортний перетин кордону.
У рамках поширення функції слотування на пункти пропуску з Молдовою, кордон за попереднім записом перетнуло 4582 автобуси, із яких 67% заїхали на пункти пропуску вчасно. На пунктах пропуску з Румунією цією функцією вже скористались 4768 автобусів, з них прибули вчасно 64% автобусів.
На пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ», де опція слотування почала тестуватись ще раніше, за півроку через пункт пропуску проїхало 7248 автобусів, з яких 76% прибули вчасно.
Проект «Електронна черга перетину кордону» реалізує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою за сприяння проекту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проекту – Фонд Східна Європа.