Начальник ЧОВА Руслан Запаранюк: 15 липня – День Державності України. Відзначаємо його того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси-України. Ця невипадково, адже Князь Володимир Великий уособлює розбудову Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором.
Цьогоріч вперше відзначаємо його 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. День Української Державності - це нагадування про те, що маємо тисячолітню історію державотворення нашої країни. Його основа - воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. Історія українського державотворення Руської середньовічної держави, центром якої був Київ. Саме Русь заклала фундамент державницьких традицій українців. Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності й Актом 24 серпня 1991 року відновили її.
Сьогодні ми знову в боротьбі відстоюємо право нашої держави бути самостійною, незалежною, вільною країною. День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими традиціями. Нинішні Захисники нашої державності є нащадками воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, воїнів УПА. Наші військовослужбовці ЗСУ щодня стримують агресора. Вони - справжні лицарі, які не шкодуючи власного життя, захищають Батьківщину. Вдячність кожному, хто сьогодні наближає Перемогу, вічна пам’ять і слава усім полеглим воїнам і українцям, які продовж історії нашої держави боролися за неї.
Національна єдність – обов’язкова умова збереження державності. Тож, будьмо єдиними, спільно працюємо заради Перемоги! Слава Україні!