На Буковині обговорили можливості та перспективи для підтримки агробізнесу
У межах нового етапу кампанії «Заплануй зростання бізнесу з Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» відбувся семінар, у якому взяли участь перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк, представники управління агропромислового розвитку, фермерських господарств, банківських установ та Чернівецького обласного центру.
На заході обговорили діяльність фонду та його роль в допомозі розвитку бізнесу малих агровиробників, а також дію та актуальність постанови КМУ щодо Програми часткової компенсації вартості вітчизняної с/г техніки. Зокрема, йшлося про те, чи вона працює, чи приймаються по ній заявки та за яких умов агровиробникам можуть бути потрібні гарантії фонду, якщо вони будуть отримувати кредитування по цій або подібній програмі.
Особливий акцент на заході зробили на можливості малих агровиробників отримати безкоштовну послугу з написання інвестиційного бізнес-плану від партнера фонду — компанії «Агріаналітика», що сприятиме швидшому погодженню кредиту у банках-партнерах
Також порушили питання про фактори, які банкіри враховують при розгляді заявок на кредитування, попит на кредити для купівлі земельних ділянок та шляхи спрощення банками умов таких кредитів. Окремо обговорили напрями фінансової підтримки агровиробників, зокрема компенсацію за працевлаштування зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.
«Ми продовжуємо всебічно підтримувати агровиробників та підприємців регіону, адже розвиток малого та середнього бізнесу – це запорука економічної стабільності та зростання. Цьогоріч діють Комплексна програма підтримки розвитку сільського господарства Чернівецької області на 2023–2027 роки, а також Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва на 2025–2027 роки, завдяки яким створюємо сприятливі умови для доступу до фінансування, модернізації виробництва та збільшення конкурентоспроможності наших підприємців. Важливо, щоб бізнес мав можливість не лише виживати, а й розвиватися, впроваджувати інновації та забезпечувати робочі місця», – наголосила Альона Атаманюк.
Довідково
Одним із напрямків програми Комплексної програми підтримки розвитку сільського господарства Чернівецької області на 2023-2027 роки є фінансова підтримка сільськогосподарським підприємствам, фізичним особам – підприємцям та фермерським господарствам на придбання обладнання для молокопереробного цеху, м’ясопереробного цеху, забійно-санітарного пункту, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції. Часткова компенсація здійснюється у розмірі до 50% вартості придбаного обладнання (без податку на додану вартість), але не більше 500 000
гривень за одиницю.
Сільськогосподарські товаровиробники повинні звернутися з відповідним пакетом документів за вказаним напрямом підтримки до управління агропромислового розвитку обласної Чернівецької ОВА до 1 жовтня 2025 року.
У межах Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2025–2027 роки в області реалізуються ряд заходів спрямованих на підтримку суб’єктів господарювання області, зокрема надання додаткового відшкодування (компенсації) частини суми сплачених відсотків за наданими уповноваженими банками інвестиційними кредитами суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Суб’єкти господарювання мають бути зареєстровані, як платники податків та здійснюють діяльність у Чернівецькій області; перебувати на обліку в територіальних органах Державної податкової служби України у Чернівецькій області; не мати заборгованості перед державним і місцевим бюджетами зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів (в тому числі ЄСВ) від ведення господарської діяльності тощо.