Міністерство освіти і науки України презентувало нові підходи до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень у закладах загальної середньої та професійної освіти.
У презентації взяли участь Роман Греба – заступник начальника Чернівецької обласної військової адміністрації та Оксана Сакрієр – директорка Департаменту освіти і науки ЧОВА. Як зазначають у МОН, попит на фахівців у природничих, технологічних і математичних галузях в Україні зростає, однак торік 4 з 5 найпопулярніших профілів серед старшокласників були гуманітарними, математичний обрали лише 11,3% учнів. Часто школи не пропонують негуманітарні профілі через складність залучення вчителів для малої кількості учнів і брак обладнання. Облаштування сучасних кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики та створення STEM-лабораторій — це перший крок до змін. Саме так ми зможемо зацікавити дітей, дати їм рівні стартові можливості та надихнути на вибір важливих і затребуваних спеціальностей.
Цьогоріч заплановано створення понад 100 лабораторій — еталонних освітніх просторів у школах різних областей України. На це передбачене фінансування у держбюджеті:
499,4 млн грн — уряд виділив на облаштування навчальних просторів у закладах, які будуть надавати профільну освіту з 2027/2028 навчального року;
500 млн грн — уряд виділив на облаштування навчальних кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей у ліцеях-амбасадорах реформи старшої школи (10 клас).
До 18 квітня громади подають заявки на облаштування кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики й STEM-лабораторій.
Після того, як подання заявок завершиться, обласні військові адміністрації сформують пріоритети, а спеціальна комісія при Міністерстві освіти і науки України визначить остаточний список.
Продовжуємо реформувати освітню галузь Чернівецької області. Облаштовуємо освітні простори у закладах освіти!