Держенергоефективності спільно з UGB Ukrgasbank та Sens bank 17 липня п.р. підписали угоди про співпрацю, які відкривають старт нової програми здешевлення кредитів для впровадження енергоефективних рішень, енергомодернізації та розвитку альтернативної енергетики.
Мета програми — стимулювання впровадження енергоефективних рішень і скорочення викидів CO₂ у різних секторах економіки. Програма реалізується у рамках Державного фонду декарбонізації та енеогоефективної трасформації.
«Програма реалізується через механізм добровільних угод з енергоефективності.
Це форма партнерства між державою та бізнесом, у якій підприємства добровільно беруть на себе зобов’язання підвищити енергоефективність та скоротити викиди, а держава натомість забезпечує підтримку: здешевлює кредити, відкриває доступ до фінансування і забезпечує консультаційний супровід.
Механізм добровільних угод вже понад 40 років успішно працює в ЄС. Європейський досвід показує, що амбітних кліматичних цілей можна досягати не лише за допомогою жорстких нормативів, а й через партнерство, діалог і спільну відповідальність», — підкреслила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
У межах події Перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая представила чіткий та прозорий алгоритм співпраці банків з Держенергоефективності, який сприятиме ефективній реалізації фінансового механізму державної підтримки енергоефективних проектів у рамках Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації.
«Нова програма — це доступ до дешевших кредитів, які можна спрямувати на модернізацію виробництва, заміну застарілого обладнання, встановлення твердопаливних котлів, сонячних панелей, систем енергоменеджменту та багато іншого. Держава компенсує 12% відсоткової ставки, а для проектів, які використовують українське обладнання — 14%. Максимальний строк кредитування — 10 років, максимальна сума кредиту — до 60 млн грн для бізнесу і до 90 млн грн для комунальних підприємств», — зазначила Марія Малая.
Родіон Морозов, в.о. голови правління Укргазбанку наголосив, що співпраця з Держенергоефективності розширює можливості Укргазбанку щодо підтримки проектів для зміцнення енергоефективності та енергобезпеки бізнесу та громад. Програма є важливим інструментом для скорочення споживання енергоресурсів, зниження викидів CO₂ та підтримки сталої трансформації економіки.
Член правління Sense Bank Андрій Соколов під час підписання договору про співпрацю зазначив, що розвиток та підтримка енергоефективних ініціатив дуже важлива для банку.
«Підтримка енергоефективних проектів, була та залишається пріоритетним напрямом в роботі Sense Bank. Сьогодні, підписуючи цей документ, всі сторони-підписанти відкривають нову сторінку у підтримці бізнесу та роблять ще один крок на зустріч енергетичній незалежності не тільки для бізнесу, а й для всієї України», - підкреслив Андрій Соколов.
Реалізація цієї ініціативи — це ще один крок до зниження енергозалежності, скорочення викидів CO₂, підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу та формування сталого економічного розвитку.