Чернівецька область упродовж 2023 та поточного року отримала від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні допомоги на 20 мільйонів гривень. Йдеться, зокрема, про техніку та обладнання, дитячий одяг, медичні набори для закладів охорони здоров’я, два неонатальні автомобілі швидкої допомоги. Окрім цього, 2022 року 5 буковинських освітніх закладів отримали від ЮНІСЕФ модульні котельні.
23 липня перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Альона Атаманюк зустрілася з керівницею Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ Нінке Воппен, керівником програми Львівського регіонального офісу Дитячого фонду ООН в Україні Євгеном Кузнєцовим та керівницею проєктів із захисту дітей Світланою Стельмах, аби обговорити подальшу співпрацю.
«Для нас важливий розвиток сімейних форм виховання для дітей з інвалідністю. Зараз триває деінституціалізація Магальського психоневрологічного інтернату для дітей з інвалідністю, тому нам потрібна ваша експертна допомога з пошуком сімей, які б взяли на виховання цих діток. Також будемо вдячні ЮНІСЕФ за допомогу у створенні, приміром, будинку з наближеною до сімейної формою виховання», - розповіла Альона Атаманюк.
З її слів, значущою буде і підтримка Дитячим фондом ООН в Україні у питанні розвитку соціальної послуги денного догляду за дітьми з інвалідністю та створенні кімнат психосоціальної підтримки для осіб, які їх виховують.
Триває активна співпраця з Дитячим фондом ООН в Україні щодо створення патронатних сімей у 5 громадах Чернівецької області.
«Ще один аспект, на якому я б хотіла акцентувати увагу, – попередження потрапляння дітей в інституційні заклади. У нас є ідея щодо створення мобільної бригади раннього втручання, яка б їздила громадами регіону та працювала з сім’ями. Пропонуємо і ЮНІСЕФ долучитися до цього проєкту», - зазначила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.
Представники ЮНІСЕФ зазначили, що всю отриману інформацію проаналізують, визначать напрямки, у яких зможуть самотужки допомогти та у яких залучатимуть донорів.