Чернівецьку область з робочим візитом відвідали очільниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва, директорка з координації органів центральної та виконавчої влади урядового Коорцентру Ірина Микичак та 22 регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Фахівці побували у Центрі надання соціальних послуг Хотинської міської ради, де ознайомилися з роботою та послугами Центру, «Ветеранського простору (хабу)». У громаді працює Центр життєстійкості. Його створили у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської з підтримки ментального здоров'я та створення центрів життєстійкості. У закладі створені безбар’єрні умови для отримання професійного соціального супроводу. Тут доступні послуги психосоціальної підтримки, консультації фахівців, навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати рівень стресу. Також гості оглянули реабілітаційне відділення Хотинської багатопрофільної лікарні. Медзаклад у 2023 році заключив договір з НСЗУ по пакету «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах», а з 1 січня цього року по пакету «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах». Окрім того, спеціалісти відвідали Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей, Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Особлива Дитина» та Центр психічного здоров'я.
«Впровадження в регіоні Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» - у нас на особливому контролі. Впродовж минулого і цього року в області вдалося організувати низку заходів: Дні ментального здоров’я, психологічні тренінги з профілактики професійного вигорання, заходи психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей, універсальний тренінг з психічного здоров’я для працівників установ соціального захисту населення. Ми створили у чотирьох громадах області простори дружні для дітей та підлітків, інклюзивну кав’ярню та соціальне кафе. Буковина посідає друге місце в Україні у відсотковому співвідношенні за кількістю законтрактованих з НСЗУ медичних закладів на супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами. Наші фахівці посійно підвищують свою кваліфікацію. Понад тисячу лікарів пройшли офлайн-навчання mh GAP. Цей показник найкращий у державі. Плануємо відкриття Центрів психічного здоров’я, три вже у процесі створення», - зазначила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
В рамках візиту, фахівці долучилися і до «Дня ментального здоров’я», який відбувся у Чернівцях. Для відвідувачів підготували низку атракцій. Зокрема, майстер-класи з бісероплетіння, гончарства, малювання, тактичної медицини, скандинавської ходьби. Дітки ж мали змогу взяти участь у різноманітних іграх та активностях.
Також фахівці побували на екскурсії в Чернівецькому національному університеті та відвідали простір «Дбаю про себе», який забезпечує виконання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період та сприяє розширенню послуги з охорони психічного здоров’я у межах проєкту USAID "Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя.