КОНКУРСНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
з вимогами до підготовки інститутами громадянського суспільства
етнічного спрямування (національних меншин) конкурсних пропозицій
Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) оголошує конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства етнічного спрямування (національних меншин) Чернівецької області, для виконання (реалізації) яких у 2023 році надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів з обласного бюджету.
Порядок проведення конкурсу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 № 1049 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка” (із змінами).
I. Пріоритетні завдання, що відповідають Регіональній програмі підтримки інститутів громадянського суспільства етнічного спрямування (національних меншин) Чернівецької області на 2023 рік, на реалізацію яких повинні спрямовуватися програми (проєкти, заходи), що подаються для участі у конкурсі.
Відповідно до положень Регіональної програми підтримки інститутів громадянського суспільства етнічного спрямування (національних меншин) Чернівецької області на 2023 рік пріоритетним завданням програми є забезпечення повноцінного розвитку освітньо-культурних, інформаційних потреб етнічних громад краю, підтримка їх громадських організацій.
ІІ. Перелік видів діяльності, що можуть бути підтримані організатором конкурсу.
Фінансова підтримка діяльності інститутів громадянського суспільства етнічного спрямування (національних меншин) Чернівецької області за рахунок коштів обласного бюджету може бути надана на:
поминальні заходи з нагоди масових репресій, вчинених тоталітарними режимами проти представників різних національних меншин області;
відзначення національних свят;
відзначення традиційних релігійних свят за григоріанським календарем: Великдень, Свята Трійця, Святий Миколай, Різдво Христове;
участь художніх колективів області у Міжнародному фольклорному фестивалі “Буковинські зустрічі” (Польща);
вшанування пам’яті видатних особистостей різних національностей, які жили і працювали на території Буковини;
участь художніх колективів інститутів громадянського суспільства етнічних спільнот у міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких заходах;
літературно-мистецькі конкурси, фестивалі: поезії, традицій, звичаїв та обрядів етнічних громад Буковини;
традиційні свята рідної мови, літературні читання мовами національних спільнот, проведення конкурсів, вікторин з національних мов та культур;
науково-практичні конференції, семінари, круглі столи.
Статті витрат для виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу):
оренда приміщень, споруд, де проводиться захід;
оплата технічного забезпечення заходів;
художнє оформлення місць проведення заходів;
придбання канцелярських товарів для забезпечення проведення заходів;
оплата транспортних послуг з перевезення учасників заходів;
оплата путівок учасників всеукраїнських фестивалів культур етнічних громад;
оплата проживання учасників заходів;
придбання грамот, призів, сувенірів, цінних подарунків, вітальних листівок та запрошень тощо;
придбання квітів, корзин, букетів, вінків та стрічок до них, свічок, лампадок для покладання до меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків видатним громадсько-політичним і культурним діячам різних національностей та жертвам тоталітарних режимів;
оплата поліграфічних та інформаційних послуг;
інші витрати, що обумовлені специфікою проведення конкретного заходу.
III. Вимоги до конкурсної пропозиції
1. До участі у конкурсі допускаються інститути громадянського суспільства етнічного спрямування (національних меншин) Чернівецької області, зареєстровані в установленому порядку не пізніше, ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу.
Документи, що оформляються інститутом громадянського суспільства, підписуються керівником або уповноваженою особою (за нотаріально посвідченою довіреністю) та скріплюються її печаткою.
Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.
У разі визнання інституту громадянського суспільства переможцем конкурсу, він бере участь у співфінансуванні програми (проєкту, заходу) у розмірі не менш, як 15 відсотків необхідного обсягу фінансування.
Внесок для виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу) може здійснюватися переможцем конкурсу у вигляді матеріальних чи нематеріальних ресурсів, у тому числі як оплата вартості приміщення, техніки, обладнання тощо.
2. Конкурсні пропозиції подаються у друкованій формі та направляються на електронну адресу відділу з питань релігій та національностей управління культури обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) chernivtsioks@ukr.net.
Подана конкурсна пропозиція не повертається учасникові конкурсу.
3. Для участі у конкурсі інститути громадянського суспільства подають конкурсну пропозицію відповідно до пункту 6 Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 (із змінами), яка має бути складена державною мовою і містити:
1) заяву про участь у конкурсі за формою, що додається;
2) опис та кошторис витрат, необхідних для виконання програми (проєкту, заходу) за формою, що додається;
3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (в разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу);
4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема про досвід виконання (реалізації) програм (проєктів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення.
Інститут громадянського суспільства може подати інші матеріали, які засвідчують його спроможність виконати (реалізувати) програму (проєкт, захід) (газетні публікації, нагородні дипломи тощо).
На період дії воєнного стану в Україні інститут громадянського суспільства обов’язково подає інформацію щодо:
забезпечення виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу) та досягнення очікуваних результатів у разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану;
рівня забезпечення безпеки учасників програми (проєкту, заходу) в умовах воєнного стану.
Відповідальними за достовірність інформації, що міститься у конкурсній пропозиції, є учасники конкурсу.
Інститути громадянського суспільства не допускаються до участі в конкурсі у разі, коли:
- інформація, зазначена в конкурсній пропозиції, не відповідає інформації про інститут громадянського суспільства, що міститься у відкритих державних реєстрах;
- інститут громадянського суспільства не відповідає вимогам абзацу 1 пункту 1 розділу IІІ конкурсної документації;
- інститут громадянського суспільства відмовився від участі у конкурсі шляхом надсилання організаторові офіційного листа;
- інститут громадянського суспільства перебуває у стадії припинення;
- конкурсну пропозицію подано після закінчення встановленого строку подання конкурсних пропозицій, не в повному обсязі або з порушенням вимог пункту 3 розділу IІІ конкурсної документації;
- установлено факт порушення інститутом громадянського суспільства вимог бюджетного законодавства, крім попередження, протягом одного або двох попередніх бюджетних періодів.
Конкурсна комісія у разі потреби може прийняти рішення про проведення перевірки достовірності інформації, наведеної в конкурсній пропозиції. Перевірка проводиться у порядку, визначеному організатором конкурсу.
Переможці конкурсу протягом 20 днів після оголошення результатів конкурсу зобов’язані повідомити організатору конкурсу про те, чи буде на проєкт, який став переможцем конкурсу, надаватися фінансова підтримка іншими організаторами конкурсів за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів та прийняте рішення щодо вибору одного організатора конкурсу, від якого будуть отримувати фінансування.
Переможець конкурсу під час укладання договору та затвердження кошторису витрат в межах затвердженого обсягу видатків на програму (проєкт, захід) може надавати уточнені розрахунки витрат, пов’язані із зміною діючих норм та нормативів, цін та тарифів на товари та послуги. Збільшення загального обсягу витрат за однією статтею або включення статей, які не були передбачені проектом, але які безпосередньо пов’язані з цілями програми (проєкту, заходу) можливі лише за поданням переможцем конкурсу відповідного обгрунтування.
ІV. Адреса, за якою приймається конкурсна пропозиція
Конкурсні пропозиції надсилаються (подаються) щоденно, крім вихідних, неробочих та святкових днів з 1000 до 1700 (обідня перерва з 1230 до 1315) до управління культури обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) — м. Чернівці, вул. Грушевського, 1.
V. Умови та строки подання конкурсних пропозицій
Конкурсні пропозиції приймаються управлінням культури обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) у друкованій та електронній формах впродовж 30 днів з часу розміщення оголошення на сайті обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації).
Телефон для довідок: 55-27-16 (контактна особа — Медвідь Мирослав Дмитрович).
VІ. Строки проведення конкурсу та термін оголошення переможців
Засідання конкурсної комісії відбудеться впродовж березня-квітня 2023 року. Рішення конкурсної комісії про визначення переможців конкурсу доводиться до відома інститутів громадянського суспільства — учасників конкурсу у п’ятиденний строк з дати його прийняття шляхом надсилання письмових повідомлень.
VІІ. Подання звіту
Інститут громадянського суспільства подає управлінню культури обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) щоквартальні звіти про виконання програми (реалізації проєкту, заходу) у місячний строк після виконання програми (проєкту, заходу), підсумковий звіт про виконання договору (реалізацію проєкту, програми, заходу) та виконавчий кошторис витрат (обсяг використаних бюджетних коштів), складені за формами, що додаються.