Кібергігієна

Кібергігієна — це сфера, яка зосереджується на забезпеченні фізичного та психічного здоров'я користувачів в умовах постійної взаємодії з інформаційними технологіями. Вона включає в себе розвиток стратегій для зменшення негативного впливу цифрових технологій на людське здоров'я, таких як синдром перевантаження інформацією, втома від роботи за комп'ютером та інші проблеми, пов'язані з інтенсивним використанням електронних пристроїв. Кібергігієна наголошує на важливості збалансованого використання технологій і впровадженні здорових звичок для підтримки загального благополуччя в цифровому віці.


1. Навчання з підвищення рівня кібергігієни

2. Двоетапна автентифікація в мессенджерах, електронній пошті тощо  


ОСВІТНІ СЕРІАЛИ

1
Як захиститися від фейків і дезінформації

HARD: Визначення ознак теорій змови, Визначення ознак фейків та дезінформації, Перевірка фото та відеоматеріалів, Пошук першоджерела інформації, Розуміння Стандартів Спільнот соцмереж, Фактчекінг

SOFT: Критичне мислення, Навички з безпеки в інтернеті, Навички з захисту особистих даних

2
Персональна кібергігієнаВ освітньому серіалі з кібербезпеки розберемо психологію та прийоми онлайн-шахраїв, природу фейків, вірусів і зрозуміємо, як цьому ефективно протидіяти.
3
Обережно! КібершахраїОсвітній серіал, де розпізнаєте найпопулярніші схеми обману: заміна SIM-карти, викрадення телефону, фішинг, шахрайські дзвінки, доступ до комп’ютера тощо. Навчіться їм протистояти за годину — це збереже вам тисячі, якщо не мільйони гривень.
4
Основи кібергігієниПісля повномасштабного вторгнення росії на територію України, українські органи влади стали однією з основних цілей ворожих хакерів. Основні інструменти для цього — люди. Зловмисники користуються їхньою неуважністю: вони можуть не помітити підозрілий лист, відкрити сумнівне покликання, повірити у фейк або проігнорувати подвійну автентифікацію на смартфоні.
5
КіберняніВивчайте базові правила цифрової безпеки у цьому освітньому серіалі. Дізнайтеся, як убезпечити свій обліковий запис, листування в месенджерах, мережу Wi-Fi, оплату онлайн. Захистіть себе від основних схем хакерства: що робити з підозрілими листами, SMS-повідомленнями та підкинутими флешками.
6
Про кібербулінг для підлітківТут можна зрозуміти, як виглядає кібербулінг, які його причини та потенційні наслідки, та як припинити булінг в інтернеті.
7
Безпека дітей в інтернеті для батьківЯк убезпечити дітей від шкідливого контенту, цькування, суїцидальних інтернет-спілок та сексуальної експлуатації в інтернеті.


ГАЙДИ

1
Онлайн-безпека для підлітківПрості поради з онлайн-безпеки для підлітків
2
Онлайн-безпека для освітянПрості поради з онлайн-безпеки дляосвітян
3
Онлайн-безпека для батьківПрості поради для батьків щодо онлайн-безпеки
4
Онлайн-безпека для людей елегантного вікуПрості поради з онлайн-безпеки для людей елегантного віку
5
Онлайн-безпека для дітейПрості поради для дітей для їх онлайн-безпеки
6
Як не стати жертвою торгівлі онлайн і офлайнПодбайте про свою цифрову безпеку та дізнайтеся, як уникати можливих ризиків офлайн
7
Онлайн-шахрайство з донатами (пожертвами) під час війниЯк безпечно збирати кошти і донатити заради перемоги
8
Кібергігієна під час війниЯк правильно поширювати інформацію онлайн, убезпечити дитину від ризиків в мережі
9
Навіщо вам кібергігієна?Як уберегтись від шахраїв в інтернеті. Основні типи хакерства.
10
Як військовослужбовцям безпечно користуватися смартфономЯк військовослужбовцям захистити свій телефон, щоб ворог не отримав з нього інформацію
11
Кібергігієна для дітей: правила безпеки в інтернетіПрості правила поведінки під час спілкування онлайн, які убережуть від переслідування і неприємностей
12
Фейк/не фейк: як перевірити фотоЯк перевірити справжність фото самостійно та в спеціальних програмах


СИМУЛЯТОРИ

1
Персональна кібергігієнаПеревірте свої знання з основ кібергігієни за допомогою симулятора
2
Онлайн-безпека для людей елегантного вікуЯк користуватися інтернетом безпечно та отримувати користь від сучасних технологій та застосунків.
3
Онлайн-безпека для освітянЯк створити безпечну онлайн-комунікацію з учнями та розпізнавати загрози для дітей в інтернеті.
4
Онлайн-безпека для батьківДізнайтеся, з якими проблемами стикаються діти онлайн та які базові правила допоможуть малечі почуватися безпечно в інтернеті.
5
Онлайн-безпека для дітейМи хочемо допомогти тобі навчитись використовувати усі переваги онлайн світу – безпечно та цікаво.
6
Онлайн-безпека для підлітківЯк встигати за всіма трендами в інтернеті, робити це корисно та безпечно.


ТЕСТИ

1
Цифрограм

Найкращий спосіб оцінити свою цифрову грамотність. Завдання створені за європейськими стандартами DigComp 2.1. та адаптовані українськими експертами.


Двоетапна автентифікація в мессенджерах  

«Двохфакторка» є запорукою збереження конфіденційності ваших даних, а також додатковим бар’єром для шахраїв, що намагатимуться викрасти обліковий запис чи ініціювати збір коштів від вашого імені.

Мал.1 Встановлення Google Authenticator 

Мал.2-3 Налаштування 2FA в Telegram 

Мал.4 Налаштування 2FA в Signal

Мал.5-6 Налаштування 2FA у WhatsApp

 Мал.7 Налаштування 2FA у Viber

 Мал.8 Налаштування 2FA в Ukrnet

 Мал.9-11 Налаштування 2FA в Google

Мал.12 Налаштування 2FA в Facebook  

За інформацією CERT-UA

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux