Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1047 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб»
Постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб»
Організація забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною здійснюється в межах бюджетних видатків за бюджетною програмою „Санаторно-курортне лікування ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань” та осіб з інвалідністю”.
Органи соціального захисту населення забезпечують ветеранів війни та осіб з інвалідністю путівками на санаторно-курортне лікування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187 “Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах )у разі їх утворення (крім м. Києва) рад” (із змінами).
З метою підтримки здоров’я ветеранів війни та осіб з інвалідністю у сфері управління Мінсоцполітики діє 4 санаторії: „Перемога” (м. Київ), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Слава” (м. Миргород), „Салют” (м. Одеса).
Особи з числа ветеранів війни повинні перебувати на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.
Термін проходження санаторно-курортного лікування у вищевказаних закладах становить 21 день.
Для одержання путівки подається заява, посвідчення особи, що підтверджує приналежність до даної категорії пільговиків та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою №070/о.
Після закінчення строку дії зазначеної медичної довідки, але не рідше, ніж один раз на три роки, подається нова медична довідка.
У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.
Путівки видаються ветеранам війни відповідно до медичних рекомендацій у порядку черговості:
особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень);
особи з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, безоплатно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням першочергово з числа позачерговиків щороку (із січня до грудня);
особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням першочергово не частіше ніж один раз на два роки;
учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", забезпечуються путівками не частіше ніж один раз на рік.
учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня до грудня);
учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", забезпечуються путівками не частіше ніж один раз на два роки.
Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням».
Постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей».
Забезпечення путівками осіб з інвалідністю загального захворювання, з дитинства та з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку та осіб, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю” шляхом відшкодування вартості путівки санаторно-курортним закладам.
Особи з інвалідністю повинні перебувати на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за місцем їх реєстрації. Черговики мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу, розміщеного на території України відповідного профілю лікування, безоплатними путівками до якого вони забезпечуються.
Органи соціального захисту населення перевіряють обраний особою заклад на відповідність встановленим вимогам.
Особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинства забезпечуються путівками строком на 18-21 день порядку черговості.
Особи з інвалідністю із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:
I і II групи – до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів відповідно до медичних рекомендацій у порядку черговості;
III групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості.
Детальніше з умовами забезпечення осіб з інвалідністю путівками на санаторно-курортне лікування можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/187-2006-%D0%BF#Text
Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб».
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб».