Кібергігієна

Кібергігієна — це сфера, яка зосереджується на забезпеченні фізичного та психічного здоров'я користувачів в умовах постійної взаємодії з інформаційними технологіями. Вона включає в себе розвиток стратегій для зменшення негативного впливу цифрових технологій на людське здоров'я, таких як синдром перевантаження інформацією, втома від роботи за комп'ютером та інші проблеми, пов'язані з інтенсивним використанням електронних пристроїв. Кібергігієна наголошує на важливості збалансованого використання технологій і впровадженні здорових звичок для підтримки загального благополуччя в цифровому віці.

ОСВІТНІ СЕРІАЛИ

1
Як захиститися від фейків і дезінформації

HARD: Визначення ознак теорій змови, Визначення ознак фейків та дезінформації, Перевірка фото та відеоматеріалів, Пошук першоджерела інформації, Розуміння Стандартів Спільнот соцмереж, Фактчекінг

SOFT: Критичне мислення, Навички з безпеки в інтернеті, Навички з захисту особистих даних

2
Персональна кібергігієна В освітньому серіалі з кібербезпеки розберемо психологію та прийоми онлайн-шахраїв, природу фейків, вірусів і зрозуміємо, як цьому ефективно протидіяти.
3
Обережно! Кібершахраї Освітній серіал, де розпізнаєте найпопулярніші схеми обману: заміна SIM-карти, викрадення телефону, фішинг, шахрайські дзвінки, доступ до комп’ютера тощо. Навчіться їм протистояти за годину — це збереже вам тисячі, якщо не мільйони гривень.
4
Основи кібергігієни Після повномасштабного вторгнення росії на територію України, українські органи влади стали однією з основних цілей ворожих хакерів. Основні інструменти для цього — люди. Зловмисники користуються їхньою неуважністю: вони можуть не помітити підозрілий лист, відкрити сумнівне покликання, повірити у фейк або проігнорувати подвійну автентифікацію на смартфоні.
5
Кіберняні Вивчайте базові правила цифрової безпеки у цьому освітньому серіалі. Дізнайтеся, як убезпечити свій обліковий запис, листування в месенджерах, мережу Wi-Fi, оплату онлайн. Захистіть себе від основних схем хакерства: що робити з підозрілими листами, SMS-повідомленнями та підкинутими флешками.
6
Про кібербулінг для підлітків Тут можна зрозуміти, як виглядає кібербулінг, які його причини та потенційні наслідки, та як припинити булінг в інтернеті.
7
Безпека дітей в інтернеті для батьків Як убезпечити дітей від шкідливого контенту, цькування, суїцидальних інтернет-спілок та сексуальної експлуатації в інтернеті.


ГАЙДИ

1
Онлайн-безпека для підлітків Прості поради з онлайн-безпеки для підлітків
2
Онлайн-безпека для освітян Прості поради з онлайн-безпеки дляосвітян
3
Онлайн-безпека для батьків Прості поради для батьків щодо онлайн-безпеки
4
Онлайн-безпека для людей елегантного віку Прості поради з онлайн-безпеки для людей елегантного віку
5
Онлайн-безпека для дітей Прості поради для дітей для їх онлайн-безпеки
6
Як не стати жертвою торгівлі онлайн і офлайн Подбайте про свою цифрову безпеку та дізнайтеся, як уникати можливих ризиків офлайн
7
Онлайн-шахрайство з донатами (пожертвами) під час війни Як безпечно збирати кошти і донатити заради перемоги
8
Кібергігієна під час війни Як правильно поширювати інформацію онлайн, убезпечити дитину від ризиків в мережі
9
Навіщо вам кібергігієна? Як уберегтись від шахраїв в інтернеті. Основні типи хакерства.
10
Як військовослужбовцям безпечно користуватися смартфоном Як військовослужбовцям захистити свій телефон, щоб ворог не отримав з нього інформацію
11
Кібергігієна для дітей: правила безпеки в інтернеті Прості правила поведінки під час спілкування онлайн, які убережуть від переслідування і неприємностей
12
Фейк/не фейк: як перевірити фото Як перевірити справжність фото самостійно та в спеціальних програмах


СИМУЛЯТОРИ

1
Персональна кібергігієна Перевірте свої знання з основ кібергігієни за допомогою симулятора
2
Онлайн-безпека для людей елегантного віку Як користуватися інтернетом безпечно та отримувати користь від сучасних технологій та застосунків.
3
Онлайн-безпека для освітян Як створити безпечну онлайн-комунікацію з учнями та розпізнавати загрози для дітей в інтернеті.
4
Онлайн-безпека для батьків Дізнайтеся, з якими проблемами стикаються діти онлайн та які базові правила допоможуть малечі почуватися безпечно в інтернеті.
5
Онлайн-безпека для дітей Ми хочемо допомогти тобі навчитись використовувати усі переваги онлайн світу – безпечно та цікаво.
6
Онлайн-безпека для підлітків Як встигати за всіма трендами в інтернеті, робити це корисно та безпечно.


ТЕСТИ

1
Цифрограм

Найкращий спосіб оцінити свою цифрову грамотність. Завдання створені за європейськими стандартами DigComp 2.1. та адаптовані українськими експертами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux