• Попередня програма заходів до відзначення в області 100-річчя Буковинського віча
  • 1-2 лиспопада 2018 року - Міжнародна наукова конференція, присвячена 100-річчю Буковинського народного віча

Попередня програма заходів до відзначення в області 100-річчя Буковинського віча

Згідно з розпорядження обласної державної адміністрації «Про відзначення у Чернівецькій області 100-річчя Буковинського народного віча», у листопаді 2018 року в області планується проведення низки урочистих заходів, спрямованих на розвиток інфраструктури, культурно-мистецьких заходів, освітніх, спортивного та інформаційного характеру в рамках відзначення 100-річчя Буковинського народного віча.

Очікується, що відбудеться спільний молебень представників різних конфесій за мир, процвітання України і Чернівецької області та покладання квітів до пам’ятних дощок учасникам Буковинського віча, пам’ятників Тарасу Шевченку та Героям Буковинського куреня.

Заплановано проведення урочистого спецпогашення марки з нагоди відзначення 100-річчя Буковинського народного віча та презентація ювілейної монети «100-річчя Буковинського віча».

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка пройдуть тематичні конференції, книжкові виставки, в обласній філармонії ім. Д. Гнатюка відбудуться концертні програми. У закладах освіти області відбудуться флешмоби на тему: «Україна - Єдина» та тематичні інформаційні години, круглі столи, лекції.

Окрім того, випущено ювілейну відзнаку обласної державної адміністрації «100-річчя Буковинського Віча». Автор відзнаки - заслужений художник України, лауреат численних мистецьких премій, буковинець Орест Криворучко. Майстер був одним з перших відомих краян, які отримали відзнаки з рук голови облдержадміністрації Олександра Фищука під час урочистостей з нагоди Дня Конституції України. Урочиста презентація ювілейної монети відбудеться у рамках заходів до відзначення 100-річчя Буковинського Віча.

Детальніше про заходи до 100-річчя Буковинського народного віча буде повідомлено найближчим часом.

1-2 лиспопада 2018 року - Міжнародна наукова конференція, присвячена 100-річчю Буковинського народного віча

За сприяння Міністерства освіти і науки України, Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зокрема факультету історії, політології та міжнародних відносин, Центру Буковинознавства, 1-2 листопада 2018 року відбудеться Міжнародна наукова конференція, присвячена 100-річчю Буковинського народного віча

Конференція буде працювати за такими панелями:

- Центрально-Східна Європа напередодні завершення та після Великої війни: боротьба за спадщину, пошуки історичної справедливості, нові геополітичні моделі стратегії та зовнішньої політики.

- Феномен української національної революції 1917-1921 рр.: регіональні аспекти.

- Буковинське народне віче 3 листопада 1918 року: між шансом і поразкою.

- Українці в Королівстві Румунія: колаборація, співіснування та протистояння.

- Українська національна ідея та український національний рух в умовах радянської системи.

- Буковинське народне віче і сучасність: рецепції, пам'ять, практика.

Робочі мови конференції: українська, усі слов’янські, німецька, англійська, румунська.

Матеріали конференції за бажанням авторів і за вибором оргкомітету можуть бути опубліковані у збірниках «Науковий вісник Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. Історія», «Питання історії України», які входять до переліку наукових фахових видань України, «Віснику Центру Букковинознавства». Повні тексти матеріалів у роздрукованому та електронному варіантах подавати при реєстрації. Вимоги для оформлення статей будуть надіслані авторам додатково.

Пленарне засідання конференції буде проведене в Червоній залі університету (V корпус, другий поверх) 1 листопада 2018 р.

Адреса Оргкомітету: Центр Буковинознавства, вул.. Коцюбинського, 2, ауд. 237, м. Чернівці, 58002.

Секретар Оргкомітету Віталій Гайсенюк

Заявки присилати на поштову скриньку:buc.stud.cent@gmail.com

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра історії України, вул. Коцюбинського 2, Чернівці, 58012.