Олександр Фищук наголосив на необхідності посилити інформаційну роботу щодо вакцинації від кору серед категорій населення, що знаходяться в зоні ризику

Олександр Фищук наголосив на необхідності посилити інформаційну роботу щодо вакцинації від кору серед категорій населення, що знаходяться в зоні ризику

Сьогодні, 12 листопада, голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук провів апаратну нараду,  під час якої обговорив з керівниками структурних підрозділів ОДА та службами області низку питань щодо життєдіяльності області.

Так, Олександр Фищук наголосив на необхідності стабілізувати ситуацію щодо епідеміологічної ситуації з захворюваності на кір, а також на грип та ГРВІ.

З даного питання директор Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації Оксана Андрієць поінформувала про постійну інформаційно-просвітницьку роботу як серед населення, так і з працівниками медичних установ області. Фахівці Департаменту спільно з Чернівецьким обласним лабораторним центром здійснюють моніторингові візити до амбулаторій загальної практики сімейної медицини та ФАПів області для вивчення ситуації та надання методичної допомоги.

«На нарадах з керівництвом ЦПМСД та ЦРЛ усіх районів, лікарями загальної практики-сімейної медицини, медичними сестрами постійно акцентується увага на епідеміологічній ситуації в області. Особлива увага зосереджується на тих районах, де реєструвалась найвища захворюваність на кір та низький рівень охоплення щепленнями проти кору дитячого населення», - зазначила Оксана Андрієць.

«Захворюванню на кір може запобігти тільки вакцинація.  Профільні структурні підрозділи ОДА та обласні служби мають продовжити активну інформаційну кампанію серед тих категорій працюючих, які постійно контактують з людьми. Окрім того, проводити роз'яснювальну роботу потрібно і в освітній сфері».

Довідково. В Чернівецькій області всього за період з 01.01.2017 по 07.11.2018 зареєстровано 2242  випадки кору. Серед захворівших - 1581 дитина  (71%) та 661 дорослий. В 2018 році, станом на 07.11.2018 зареєстровано 1952 хворих (інт. пок – 215,68 на 100 тис. нас.).

За останній тиждень 44 – ий тиждень 2018 року захворіло 169 осіб, (117 дітей та 52 дорослих), що на 34% більше, ніж попереднього тижня.