Нагадуємо про дію енергоефективної програми «Енергодім»

Нагадуємо про дію енергоефективної програми «Енергодім»

Нагадуємо, що Фонд енергоефективності відкриває можливості фінансування комплексних проєктів енергомодернізації багатоквартирних будинків через програму «Енергодім».

В Україні 80% багатоквартирних будинків потребують модернізації. До цього часу держава підтримувала модернізацію житла лише через програму «теплих кредитів». Ця програма була і є ефективною, але вона пропонує лише короткострокові невеликі рішення - заміна вікон чи навіть некомплексні утеплення багатоквартирних будинків. Фонд енергоефективності сьогодні відкриває свої можливості по фінансуванню комплексних проєктів енергомодернізації через програму «Енергодім».

За 5 років очікується впровадження проєктів Фонду енергоефективності щонайменше у 16 тис. будинків.

З вересня цього року ОСББ отримали можливість подавати заявки до Фонду у рамках програми «Енергодім». Завдяки програмі в ОСББ з'являється можливість модернізувати свій будинок за підтримки держави.

Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й отримають відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. Особливістю програми Фонду є те, що ми відшкодовуємо витрати на енергетичний аудит, на розробку проєктної документації, експертизу і самих матеріалів, робіт, обладнання. Третій транш передбачає відшкодування витрат на проведення енергетичної сертифікації та обстеження інженерних систем.

Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета «легкий» та 50% для пакета «комплексний».

«При цьому перші 300 ОСББ, які подадуть заяви та ці заявки будуть схвалені, отримають у рамках пакет «легкий» - 60% та 70% у рамках пакету «комплексний», - додала Головатюк-Унгуряну.

Фонд відшкодовуватиме 70% витрат на послуги енергоаудиту, розробки проєктної документації та енергетичної сертифікації, авторського технічного нагляду.

Перший пакет передбачає, що серед обов'язкових для ОСББ заходів будуть встановлення лічильників, встановлення індивідуальних теплових пунктів, а також приладів погодного регулювання.

Пакет «комплексний» передбачає, що обов'язковими заходами, крім тих, що враховані в пакеті «легкий», стануть комплексне утеплення стін, покрівлі, цоколя, підвалів.

Внаслідок реалізації програми «Енергодім» очікують, що споживання енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках за пакетом «легкий» скоротиться на 20%, за пакетом «комплексний» - до 60%.

Таким чином, платіжки за найдорожчу послугу теплопостачання зможуть зменшитися для жителів таких будинків у два і більше разів.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень. Діяльність Фонду фінансується коштом держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Фонд енергоефективності розпочав свою роботу наприкінці березня 2019 року. Тоді повідомлялося, що на його рахунках закумульовано 1,5 млрд грн, ще 1,6 млрд грн мають надійти до кінця року.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2773198-energodim-ukraincam-proponuut-programu-modernizacii-bagatopoverhivok.html