Буковина відроджує популяцію зубрів – Олександр Фищук


  • 09/11/2018
Буковина відроджує популяцію зубрів – Олександр Фищук

«На Буковині є зараз своя популяція зубрів. І відродили ми цих унікальних тварин  завдяки обласній програмі відродження та розвитку європейського зубра  у Чернівецькій області», – наголосив голова Чернівецької облдержадміністрації Олександр Фищук  під час виїзду до державного підприємства «Сторожинецьке лісове господарство». Там нині облаштований вольєр площею 80,3 га на території зоологічного заказника місцевого значення «Зубровиця», де й утримується маточного поголів’я зубра європейського.     

Очільник виконавчої влади краю підкреслив, що це єдиний в Україні вольєр, створений з метою утримання червонокнижних зубрів у напівдиких умовах для розведення і подальшого поповнення дикого стада буковинських зубрів. Крім того, посадовець зауважив, що карпатські українці  вміють жити разом із природою, чого нині в Європі вже ніде не спостерегти. І цю унікальну здатність, за його словами, треба берегти.  

На будівництво вольєру з охоронною системою електропастух та іншою інфраструктурою, зокрема годівницями та вишками спостереження Сторожинецький лісгосп спрямував близько 800 тис. грн. На закупівлю ж зубрів із обласного бюджету в межах обласної програми «Екологія» було виділено 340 тис. грн. Торік із цих коштів використали 190 тис. грн., а цього річ – 150 тис. грн. Прикметно, що у відповідності до міжнародних вимог генетичної класифікації, всі зубри вольєру Сторожинецького лісгоспу повинні мати ім’я на одну й ту саму літеру. Для наших зубрів обрано букву «М».  

Усі роботи щодо утримання й розведення зубрів відбуваються  за участі чернівецьких учених-екологів. І вже починаючи від 2014 року, коли в області було зафіксовано лише  30 особин цих диких тварин, тобто найменша кількість протягом ХХІ ст, розпочалося зростання їхньої кількості. Нині маємо 37 зубрів.

– У майбутньому ми зможемо новонароджений молодняк випускати у природне середовище в межах території попереднього поширення виду і таким чином генетично оновимо місцеву Буковинську субпопуляцію цього красивого звіра, – підсумував голова ОДА Олександр Фищук після того, як усі присутні разом із журналістами побачили пересування схилом невеличкого стада зубрів із 7 особин, двоє із яких телята, які з’явилися на світ цього 2018 року.        

                       

Коментарі