Посадовими особами облдержадміністрації надано методичні рекомендації щодо організації роботи Заставнівської ОТГ


  • 08/11/2018
Посадовими особами облдержадміністрації надано методичні рекомендації щодо організації роботи Заставнівської ОТГ

Перші вибори депутатів до Заставнівської міської ради та Заставнівського  міського голови відбулись 29 квітня 2018 року. При цьому, новообрані міський голова та депутати об’єднаної громади взяли на себе високий рівень відповідальності перед жителями Заставнівської та Вербовецької територіальних громад. З метою консультування новоствореної ОТГ щодо виконання своїх повноважень у бюджетній, фінансовій, освітній, медичній, соціальній та інших сферах відповідальними посадовими особами структурних підрозділів облдержадміністрації та представниками ЧВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» здійснено робочий візит до Заставнівської об’єднаної територіальної громади.

Фахівці надали низку методичних рекомендацій щодо вимог до формування місцевого бюджету та необхідність застосування програмно-цільового методу в бюджетуванні, а також проаналізовано основні помилки в фінансовому менеджменті ОТГ. Важливим заходом для Заставнівської об’єднаної територіальної громади має стати підготовка та розгляд проекту рішення про затвердження міського бюджету на 2019 рік.

Крім того, поінформовано щодо механізму передачі майна із спільної комунальної власності у комунальну власність ОТГ, оскільки Заставнівською міською радою прийнято рішення від 08.11.2018 про клопотання перед Заставнівською районною радою щодо передачі бюджетної установи Заставнівський районний кінотеатр Мир та бюджетної установи «ДЮСШ Заставнівського району» Заставнівської районної ради у власність Заставнівської ОТГ. Також Заставнівська міська рада пропонує здійснювати дольову участь у фінансуванні видатків на утримання музичної та художньої шкіл  у м. Заставна.  

Представниця Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації ознайомила учасників наради з інструментами державної фінансової підтримки об’єднаних територіальних громад. Зокрема, роз’яснила умови та порядок надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ та державного фонду регіонального розвитку.

Було надано роз’яснення щодо організації позашкільної освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, надання адміністративних та комунальних послуг, утворення та функціонування Центрів надання адміністративних послуг.

Учасникам зустрічі рекомендували підтримувати взаємодію та співпрацю з обласною державною адміністрацією та ЧВП «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Чернівецька ОДА продовжує здійснювати організаційну підтримку об’єднаних громад області, керуючись Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Коментарі