Мирослав Заячук привітав учасників відкриття Року французької мови


  • 08/11/2018
Мирослав Заячук  привітав учасників відкриття Року французької мови

Сьогодні, 8 листопада 2018 року, у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича відбулося відкриття Року французької мови, участь в якому взяв заступник голови облдержадміністрації Мирослав Заячук.

Посадовець наголосив, що володіння мовами міжнародного спілкування - це шлях, який має забезпечити і розширити  доступ українців до майбутнього. «На шляху до Європи ми повинні подолати мовний бар’єр. Ми завдячуємо міжнародним партнерам, які будуть допомагати нам працювати над покращенням якості викладання французької мови. Маю надію, що все заплановане буде виконане і рік французької мови на Буковині пройде на високому рівні. Переконаний, що це буде корисним для кожного з позиції саморозвитку та самоосвіти кожного мешканця області, для здобуття знань».

Заступник  директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації зазначила, що область має позитивні результати з вивчення французької мови.  «Якщо в Україні є 49 шкіл, в яких вивчають французьку мову, то у Чернівецькій області  таких 7. Відрадно, що єдина гімназія № 3 міста Чернівці є лінгвістичною з вивченням французької мови. Відкриття Року французької мови і ті окреслені заходи є одним з важливих компонентів для формування успішної особистості, що сьогодні є потребою часу».

З вересня 2018 до серпня 2019 року Україна спільно з партнерами з франкомовних країн здійснять кілька сотень проектів та заходів, присвячених французькій мові.

Серед можливостей для підтримки Року французької мови в Україні – заохочення переможців олімпіад з французької мови та підтримка вчителів французької мови, що отримають перемогу у відповідній номінації конкурсу Учитель року. Так, загалом проходять перепідготовку в 2018 році 302 учителі французької мови (69 – у Чернівецькій області). Педагогам пропонують підготовку за програмою PRO FLE, розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED).

Також з нагоди Року французької мови в Україні розпочав свою роботу новий веб-сайт http://francophonie.com.ua/рік-французької-мови/  який створений для надання різноманітної інформації та представлення загального огляду ролі та місця французької мови в світі та Україні.

Довідково. 21 березня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич оголосили про проведення Року французької мови в Україні. Це відбулося в рамках Тижня французької мови та франкофонії у присутності 15-ти послів країн, що мають статус члена або асоційованого члена у Міжнародній організації франкофонії (МОФ).

Коментарі