Молодь Буковини навчалася та змагалась у Осінній дебатній школі

Молодь Буковини навчалася та змагалась у Осінній дебатній школі

19-20 жовтня  за підтримки управління молоді та спорту обласної державної адміністрації спільно з Чернівецьким осередком дебатів «Федерації дебатів України» провели Осінню дебатну школу для студентів вищих навчальних закладіву місті Чернівці на базі юридичного  факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.

Дебати — це інтелектуальна гра, суть якої полягає в тому, аби переконати суперника за допомогою аргументів у правильності своєї думки, все що вам необхідно — довести свою думку настільки конкретно і чітко, щоб виграти гру.

Перший день був присвячений лекціям та міні-практикумам, де учасники ділилися на 2 треки — новачки (прослухали про основи дебатів, аргументацію, тренінги по контраргументації та підготовці аналітичних промов), досвідчені («промова на 85», як проводити тренінг, тренінги по політології та особливостях тактики в дебатах).

Другий день — турнір для команд і боротьба за приз переможця та нагороду найкращого промовця турніру.

Суддями на дебатній школі були професійні дебатери Чернівецького осередку, які мають досвід участі у Всеукраїнський дебатних турнірах. Головним суддею та тренером був Сергій Криштель - голова «Odessa Debate Union» і дебатного клубу ОНЕУ, багаторазовий призер та переможець регіональних та Всеукраїнських дебатних турнірів.

У турнірі брали участь команди за форматом «новачок + новачок», досвідчені гравці виступали як помічники суддів. Дебатували учасники на теми екології, фемінізму та маскулінності, роботизація праці, а також висловлювали свої аргументи про фейкові новини.

За результатами трьох відбіркових раундів топ спікером турніру серед новачків став Віталій Карпюк. Переможцями дебатного турніру за результатами фінального етапу стали учасники команда «Медійники»  – Марія Бурдейна та Віталій Карпюк.

По завершенні заходу, заступник начальника управління молоді та спорту Чернівецької ОДА Артур Боштан разом з оргкомітетом заходу вручили учасникам сертифікати та нагородили переможців кубками.