57 сімей учасників бойових дій та сімей загиблих Буковини забезпечені власним житлом впродовж 2016 - 2019 років

57 сімей учасників бойових дій та сімей загиблих Буковини забезпечені власним житлом впродовж 2016 - 2019 років

Забезпечення житлом відбувається шляхом надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації з метою реалізації права на забезпечення житлом учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та осіб, які брали у бойових діях на території інших держав, формує потребу у коштах для надання грошової компенсації та надсилає Мінсоцполітики на вимогу.

Після опублікування розпорядження КМУ про виділення коштів, Департамент готує пропозиції до розподілу субвенцій між районними та міськими органами соціального захисту населення пропорційно потребі, на підставі рішень комісій щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю. Таким чином, Департамент забезпечує використання коштів субвенцій за цільовим призначенням, в повному обсязі та у визначені законодавством терміни.

Загальний розмір субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на зазначені цілі впродовж 2016-2019 рр. становить 48 291,6 тис. грн. Коштом субвенцій придбане житло для:

  • 48 сімей осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;
  • 7 сімей осіб, які  брали участь у бойових діях на території інших держав;
  • 2 внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Останній транш коштів в сумі майже 1,5 млн. грн., виділений Чернівецькій області розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 липня 2019 року №680-р на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, перерахований на його спеціальний рахунок.