125 свідоцтв платника єдиного податку анулювали впродовж вересня «спрощенцям-боржникам»

125 свідоцтв платника єдиного податку анулювали впродовж вересня «спрощенцям-боржникам»

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу фізичних осіб - підприємців, що однією із підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням перевірчого органу є несплата впродовж  двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.

Таким чином, платник єдиного податку, в якого виник податковий борг у поточному кварталі, впродовж наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. Слід пам'ятати, у разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Також, у разі виявлення відповідним перевірчим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених главою І  Розділу ХІV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акту перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

У свою чергу, платники єдиного податку, які мають податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, зобов’язані самостійно перейти на сплату інших податків і зборів.

 За словами заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області  служби Наталії Чернівчан на початок вересня 2019 року в області встановлено 446 «спрощенців – боржників», які заборгували перед місцевими бюджетами понад  1,3 млн. грн. єдиного податку. З них, впродовж вересня 125 ФО – підприємцям анулювали свідоцтва платника єдиного податку, 96 – самостійно погасили борг. З іншими боржниками проводиться відповідна робота і у разі непогашення боргу їм також буде анульовано свідоцтво платника єдиного податку  та переведено їх на загальну систему оподаткування з відповідною сплатою податків.

В свою чергу, Наталія Чернівчан рекомендує платникам єдиного податку час від часу звірятись щодо стану розрахунків із бюджетом, щоб зненацька не отримати рішення про виключення з реєстру платників єдиного податку. До речі це можна робити он-лайн оскільки функція переглянути стан розрахунків з бюджетом присутня в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» https://cabinet.tax.gov.ua/