Михайло Павлюк вручив членам Народного Руху України 1989-1991 рр. посвідчення учасника боротьби за незалежність України у XX столітті

Михайло Павлюк вручив членам Народного Руху України 1989-1991 рр. посвідчення учасника боротьби за незалежність України у XX столітті

5 жовтня виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк зустрівся з представниками громадсько-політичної організації "Народний Рух України" 1989 - 1991 років з нагоди 30-ї річниці її створення.

Відповідно до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті", членам Народного Руху України 1989-1991 років, учасникам національно-визвольного руху 90-х років минулого століття на теренах Чернівецької області Михайло Павлюк вручив сувенірний знак "Рух" та посвідчення учасника боротьби за незалежність України у XX столітті.

"Приємно сьогодні в такій колосально енергетичній команді людей-однодумців зустрітися і пошанувати тих, хто доклався до того, щоб ми мали соборну суверенну незалежну українську державу. Вітаючи присутніх у річницю заснування громадського суспільного руху - "Народного руху України за перебудову" , висловлюю вам слова вдячності та пошани: тоді покоління не тільки 80-х, але й 60-х, 70-х рр. не побоялися бути на вістрі тих змін, котрі торкалися всю Центрально-Східну Європу. Українська нація завжди була активним учасником боротьби за свою незалежність. Ми завжди прагнули мати свою Українську державу, багато століть до того. Але особливо це було помітно тоді у 80-ті роки. Тому поруч з нами діяло багато інших суспільних рухів. Але найголовніше - те, що така спільнота людей зорганізувалася заради вищого - щоб створити Українську незалежну державу. Це зрозуміло:  ми - носії унікальної мови, традицій, культури, і ми мали своє право мати свою державу. Саме у 80-х роках почали про це говорити голосно. Тому з'явилися "Червона рута", "Зелений рух", така спільнота, яка створила Народний Рух України", - зазанчив Михайло Павлюк.

Остання посіяла багато важливих процесів та сформувала суспільну думку на багато століть уперед. Питання, які порушував Народний Рух, стосувалися прав і свобод людини, тому ми так любили свободу і захищали її впродовж останніх десятиліть. І захищали її в 2004, 2013, з 2014 року боронимо її на Сході держави проти російського агресора.Тому те, що тоді посіяли, стало основою сьогодення"

 Михайло Павлюк подякував РУХівцям та разом з присутніми згадав поіменно тих учасників РУХу, котрих немає з нами - відповідні посвідчення їм присвоєно посмертно: "Пам'ятаємо і шануємо кожного з них".

В.о. голови ОДА насамкінець звернувся до присутніх: "Хочу вам сказати найкращі слова підтримки нині.Мені важливо почути кожного з вас, пізнати разом з вами не до кінця вивчену сторінку буковинської чи української історії. Україна торує свій шлях, і те, як вона змінюється, є помітним для кожного з вас. Вірю, що вона змінюватиметься саме так, як цього прагнули всі борці за незалежність, активні учасники  НРУ за перебудову і кожен відповідальний громадянин. Разом з тим, наше спільне завдання - зробити все можливе, щоб сучасне покоління в Україні розуміло та було завжди на сторожі українських цінностей".

Леонтій Сандуляк - перший голова Чернівецької обласної організації РУХу 1989 року, співавтор Декларації про державний суверенітет України - вручив Михайлу Павлюку 2 видання своєї книги "Не мовчіть - і вас почують!".