Відсьогодні стартувала система надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг в монетизованій формі

Відсьогодні стартувала система надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг в монетизованій формі

Про це повідомив на пресконференції директор Департаменту соцзахисту населення ОДА Віталій Савкін.

За його словами, діятимуть 2 системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

"Пільги у безготівковій формі призначатимуться в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ "Ощадбанк" вестиме у відповідних автоматизованих системах персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг. Потім "Ощадбанк" здійснюватиме переказ коштів надавачам комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та банківською установою", - пояснив посадовець.

Пільги у готівковій формі призначатимуться пільговим категоріям громадян на підставі поданих до органів соціального захисту населення особисто заяв до 15 жовтня.

Директор профільного департаменту акцентував на тому, що обов'язково у поданій зазначеною категорією громадян заяві повинен бути вказаний номер мобільного телефону, адже у разі відсутності таких даних, заява вважатиметься недійсною. Мобільний номер не повинен бути "прив'язаний" до системи субсидій. Винятком в отриманні пільги без номера мобільного телефону є звернення пільговика з 1 по 15 жовтня до органу соціального захисту з відповідною заявою про бажання отримувати пільгу в грошовій формі.

Щомісяця до 27 числа формуватимуться реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуться до Мінсоцполітики.

Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку в будь-який час.

"На сьогодні в Чернівецькій області в системі єдиного державного реєстру пільговиків перебувають 65 тисяч 100 осіб. Їх в автоматизованому режимі переведуть в систему надання пільг", - додав Віталій Савкін.