Під час селектору обговорили питання соціального захисту учасників АТО/ООС

Під час селектору обговорили питання соціального захисту учасників АТО/ООС
Сьогодні, 30 вересня, під головуванням Міністерки у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди відбулась селекторна нарада щодо соціального захисту учасників АТО/ООС.
Чернівецьку область на нараді представляли заступник голови ОДА Василь Гостюк, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Віталій Савкін, начальник Західного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ярослав Нагорняк, фахівці Департаменту.
У ході заходу відмітили, як одну з кращих щодо надання санітарно-курортного лікування учасників АТО/ООС.  
Зазначено, Департамент соціального захисту населення та місцеві органи соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів  державного бюджету за програмою 1501040. 

Так, станом на 1 січня 2019 року в місцевих органах соціального захисту населення на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 247 осіб, зокрема:

- учасників бойових дій в АТО/ООС – 246 осіб;

- осіб з інвалідністю внаслідок АТО/ООС –  1 особа;

На 2019 рік з державного бюджету на заходи з санаторно-курортного лікування учасників АТО передбачено видатки в сумі 778,9 тис. грн.

Цьогоріч передбачається охопити санаторно-курортним лікуванням в області 89 учасників бойових дій, з них 1 особа з інвалідністю, що складає 36% до потреби.

На даний час підписано 89 гарантійних листів (100%) та укладено 70 угод (79%) на загальну суму 610,5 тис. грн., з них 62 осіб пройшли санаторно-курортне лікування (70%). Оплачено 540,64 тис. грн.

За власним бажанням учасники АТО/ООС найчастіше обирали такі санаторно-оздоровчі заклади: ДП «ПІВДЕНЬ-КУРОРТ-СЕРВІС» на базі санаторію «ОРІЗОНТ» (Одеська обл.), ПРАТ СГК «Дніпро-Бескид» (м.Трускавець) – 13 осіб; ТОВ «Примор’є» (Одеська обл.) – 7 осіб.

Оплата путівок здійснюється органом соцзахисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

Професійна адаптація АТО/ООС

На заходи з соціальної та професійної адаптації учасників АТО на 2019 рік передбачено 440,92 тис. грн.

Цього річ планується охопити 61 учасника бойових дій в АТО та Революції Гідності.

Сьогодні структурні підрозділи соціального захисту підписали 17 угод з 15 організаціями про надання послуг 67 учасникам бойових дій в АТО/ООС за напрямом «Підготовка та перепідготовка водіїв транспортних засобів на категорії «В», «С», «СІ», «D»,«D1», «ВЕ», «С1Е», «СЕ», тракторист-машиніст сільсько-господарського виробництва» на загальну суму коштів 376,6 тис.грн., що складає 85% до річних асигнувань.

Послуги соціальної та професійної адаптації отримали 34 учасники бойових дій в АТО, касові видатки склали 205 тис. грн., або 46% до передбачених асигнувань.

Решта 33 учасники АТО/ООС продовжують навчатися, оплата послуг буде здійснена після підписання акту  надання освітніх послуг.