В інтересах кожного працюючого громадянина мати цивілізовані європейські відносини з працедавцем, - Михайло Павлюк

В інтересах кожного працюючого громадянина мати цивілізовані європейські відносини з працедавцем, - Михайло Павлюк

30 вересня виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк відкрив засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Він наголосив на необхідності безумовного виконання Указу Президента України №713 від 20 вересня 2019 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції» в частині «зменшення нелегальної зайнятості, зокрема, шляхом детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, запровадження механізмів стимулювання роботодавців легалізувати оформлення трудових договорів, посилення відповідальності за порушення законодавства про працю та порушення платником податків порядку подання інформації про фізичних осіб-платників податків; активізації інформаційної кампанії з роз’яснення реформи житлово-комунального господарства».

«Справді, заробітна плата в конвертах продовжує залишатись поширеним явищем, котре нас турбує, і не лише в Чернівецькій області, але у всій державі. Паралельно з традиційними професіями з’явилися нові, котрі дозволяють індивідуальну зайнятість: вебдизайнери, масажисти, няньки, тренери, покоївки, репетитори, перукарі…Тож наразі трудові відносини у цій сфері справді потребують реагування та регулювання з боку держави, і так званий «сірий ринок праці» є проблемою. Закликаю усіх з особливою відповідальністю поставитись до покращення ситуації на ринку праці. Це спільна робота податкових, пенсійних, правоохоронних органів, профільного Управління Держпраці», - підкреслив Михайло Павлюк.

«В інтересах кожного працюючого громадянина мати цивілізовані європейські відносини з працедавцем; кожен менеджер чи чиновник повинен постійно пам’ятати про це», - додав в.о. голови ОДА.

Під час робочої групи виступили щодо означеної тематики начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернівецькій області Вадим Комов, заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Ольга Кривуля.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Віталій Савкін повідомив, що на Буковині вживаються заходи організаційного, правового характеру щодо легалізації трудових відносин, постійно працюють обласна, міські та районні робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

З початку року проведено більш ніж 100 засідань зазначених робочих груп;  687 суб’єктів господарювання проінформовано щодо легалізації трудових відносин.

Він також поінформував, що в області збережено позитивну динаміку зростання середнього рівня оплати праці. У серпні цього року середньомісячна заробітна плата на одного штатного працівника економіки області становила 8017 грн, що на 16,5% більше, ніж за серпень 2018 року.

За результатами засідання комісії серед наданих доручень - активізація діяльності відповідних районних та міських робочих груп, продовження широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків у разі нелегальної зайнятості та оплати праці.