Формування показників місцевих бюджетів на 2020 рік - на контролі обласної державної адміністрації

Формування показників місцевих бюджетів на 2020 рік - на контролі обласної державної адміністрації

У поданому на розгляд Верховної Ради України проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», показник доходів місцевих бюджетів України визначено Міністерством фінансів в сумі 323,3 млрд. грн.

Прогнозні показники доходів місцевих бюджетів на 2020 рік, у порівнянні із затвердженим на 2019 рік, збільшено на 36,1 млрд. грн. або на 12,6% (із очікуваними на 21,3 млрд. грн. або на 7,1%).

Основним джерелом надходжень загального фонду залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, що становитиме майже 65% від показника доходів загального фонду 2020 року та 112,3% - до очікуваного показника 2019 року.

По інших бюджетоутворюючих платежах Мінфін прогнозує наступне зростання надходжень:

рентної плати за користування надрами для видобування нафти і газу – на рівні 26,9%,

акцизного податку з роздрібної реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 7,2%,

єдиного податку – 7,5% (при цьому, у 2020 році буде збережено спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку І-ІV груп, що діє у 2019 році).

Стосовно плати за землю Міністерство фінансів прогнозує надходження наступного року на рівні очікуваних за цей рік.

Проте серед особливостей формування доходів місцевих бюджетів на 2020 рік слід відзначити припинення зарахування частини (13,44 %) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів, у зв’язку із зарахуванням цих надходжень до дорожнього фонду. Зазначене призведе до значних втрат доходів місцевих бюджетів. Для Чернівецької області це понад 160 млн.грн., які поки що нічим не планується компенсувати…

Базова дотація для місцевих бюджетів Чернівецької області зросте, порівняно з 2019 роком, на 27%, яку отримають обласний бюджет, 11 районних бюджетів та 33 бюджети ОТГ. Реверсна дотація передбачена для бюджету м. Чернівці.

Пропозиції по доопрацюванню проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» до другого читання найближчим часом будуть узагальнені та направлені до Кабінету Міністрів України, комітету з питань бюджету Верховної Ради України та народних депутатів від Чернівецької області. Інформує Департамент фінансів ОДА.